Wydarzenie

Relacja: Otwarcie wystawy o Janie Karskim w Tel Awiwie

Wystawa pt. „Jan Karski. Człowiek wolności” jest już dostępna dla zwiedzających w Centrum Icchaka Rabina w Tel Awiwie. W ceremonii otwarcia udział wziął Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz uczestnicy tegorocznej edycji Polish Intercultural Youth Encounters (PIYE).

Dnia 6 listopada br. Prezydent RP Bronisław Komorowski uczestniczył w uroczystości  otwarcia wystawy o Janie Karskim w Centrum Icchaka Rabina w Tel Awiwie. Wystawa powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Karskiego, którą świętować będziemy w 2014 roku. Ekspozycję w języku hebrajskim przygotowało Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Instytutem Polskim w Tel Awiwie. W przygotowaniach do otwarcia wystawy pomagali także uczestnicy tegorocznej edycji PIYE. Jeden z uczestników wymiany, Franciszek Bojańczyk, rozmawiał także z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w trakcie otwarcia wystawy. Oto jego relacja:

[Wystawę] otwierał osobiście Prezydent i to właśnie spowodowało, że przez moment trafiliśmy do wielkiego świata, oszołomieni odpowiadając na pytania Głowy Państwa o przebieg programu. Jak widać, sława PIYE dotarła nawet do Belwederu.

Więcej o programie PIYE.

Projekt PIYE jest wspólną inicjatywą Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce – instytucji odpowiedzialnej za tworzenie wystawy głównej muzeum.

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce - logotyp

 

 

Projekt wspierany przez:
p. Ygala Ozechova
p. Tomka Ulatowskiego

Logo Tel Aviv University School for Overseas Students