Dla dzieci

Zamek Króla Maciusia I stanął w Warszawie. I to niejeden!

W sobotę i w niedzielę odbyły się w muzeum warsztaty, podczas których całymi rodzinami budowaliśmy zamki Króla Maciusia z klocków MuBaBao. Warsztaty prowadził Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią Janusza Korczaka. Dowiedzieliśmy się, kim był i jak wiele wspaniałych rzeczy zrobił dla wszystkich dzieci. Następnie czekała nas opowieść o Królu Maciusiu i o tym, jak uczył się być władcą kraju. Wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem, przenosząc się w bajkową krainę Króla Maciusia.

Po wysłuchaniu historii czekało nas zadanie: tworzenie wspaniałych budowli z klocków MuBaBao. I mali, i duzi z zakasanymi rękawami przystąpili się do wspólnej zabawy. Góra klocków w moment zamieniła się w piękne budowle, a każda z nich miała swoją historię. Uczestnicy wykazali się niesamowitą wyobraźnią, a współpraca międzypokoleniowa – podstawą działania!

W niedzielę dodatkową atrakcją był mały zamek z piernika. Najpierw każdy musiał ozdobić swoją ciasteczkową cegiełkę. Do dyspozycji były kolorowe lukry, posypki, czekoladowe oczy – można było zdziałać cuda. Zamek stanął, choć szybko został nadgryziony. W końcu trudno oprzeć się pokusie skosztowania budowli z piernika.

Przed nami ciąg dalszy warsztatów. Tym razem zamki budować będą dzieci z przedszkoli i szkół. Efekty pracy niebawem!

Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

Warsztaty rodzinne „Zamek Króla Maciusia” odbyły się w ramach Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści „Czarodzieje słowa”, który trwa do 23 marca. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach festiwalu.

Realizacja możliwa dzięki wsparciu The Boeing Company

Boeing - logotyp