Edukacja
Zgłoszenia do 10 czerwca

Weź udział w POLIN Meeting Point – Summer Education School

Grupa młodych osób siedzi przy stole.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w międzynarodowej szkole letniej POLIN Meeting Point – Summer Education School realizowanym w ramach Funduszu Edukacyjnego Fundacji Rodziny Nissenbaumów. Szkoła odbędzie się w Warszawie w dniach 16–31 sierpnia 2015 roku.

Program jest przeznaczony dla studentów z Polski, Izraela i Niemiec, jego celem jest budowanie międzykulturowego dialogu poprzez edukację i sztukę. Temat przewodni tegorocznej edycji POLIN Meeting Point to: koniec II wojny światowej – historia i pamięć.

W ramach projektu odbywać się będą warsztaty, wykłady, dyskusje dotyczące różnorodnych narracji historycznych, opowieści indywidualnych, pamięci społecznych, wypowiedzi artystycznych dotyczących końca II wojny światowej oraz medialnych przekazów o sposobach jego upamiętniania.

Zagadnieniom tym będziemy przyglądać się z trzech perspektyw: polskiej, izraelskiej i niemieckiej. Uzupełnieniem części seminaryjnej będzie realizacja projektu artystycznego w międzynarodowym zespole.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty transportu oraz pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 10 czerwca 2015 roku. Rekomendacje można dosłać do 15 czerwca. Więcej informacji oraz dokumenty aplikacyjne można znaleźć na stronie poświęconej POLIN Meeting Point.

Serdecznie zapraszamy!