Edukacja
GRUDZIEŃ

Program warsztatów rodzinnych u króla Maciusia

Grafika promocyjna "U króla Maciusia".
grafika: Home Work

Zapraszamy na różnorodne warsztaty rodzinne, które będą odbywać się w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia. Pokażemy, jak świętuje się Chanukę, otworzymy Pracownię Rodzinną „U króla Maciusia”, w której będą odbywać się comiesięczne spotkania poświęcone ważnym tematom o wychowaniu dzieci, poznamy istotną dla tej przestrzeni postać – króla Maciusia. 

Program wydarzeń:

9.12 (środa) 17:00 Inauguracja Pracowni rodzinnej U króla Maciusia

Pracownia rodzinna U króla Maciusia to cykl comiesięcznych spotkań dla rodziców i dzieci wokół ważnych tematów i zagadnień z psychologii rozwojowej i kultury dla dzieci. Zajęcia są równolegle prowadzone przez psychologa dla rodziców i przez animatora dla dzieci. Zaczynamy od spotkania wokół książki Książka pełna miłości Alony Frankel. Bilety: 10 PLN od osoby – zajęcia z psychologiem dla rodziców i warsztaty plastyczne dla dzieci.

12.12 (sobota) 11:00 Warsztat – Budowa: „Miasto”

Wspólnie z dziećmi odtworzymy świat przedwojennej Warszawy, wykorzystamy do tego celu makiety kamienic, będziemy budować własne elementy miasta, a potem wcielimy się w role, tak by świat, z poprzedniego stulecia mógł ożyć w Miejscu Edukacji Rodzinnej. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

13.12 (niedziela) 11:00 Warsztat – Święta: „Wokół Chanuki” 

Jak świętuje się Chanukę? Jakie zwyczaje są z nią związane? W co bawią się żydowskie dzieci podczas tego święta? Warsztaty będą miały charakter plastyczny, interaktywny a nawet kulinarny! Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

19.12 (sobota) 11:00 Warsztat – Słuchowisko: „Poznaj Króla Maciusia”

Król Maciuś I to ważna postać w literaturze dziecięcej stworzona przez Janusza Korczaka. Jego losy pokazują jaką rolę w naszym życiu odgrywają nakazy i zakazy, czym jest władza i odpowiedzialność, jak ważne jest porozumienie dzieci i dorosłych. Król Maciuś jest też ważną postacią dla miejsca edukacji rodzinnej w naszym muzeum – to nie tylko postać literacka, to ktoś, kto może zostać Twoim przyjacielem. Jego imieniem nazwaliśmy to miejsce. Na warsztatach będziemy tworzyć opowieść i wytwarzać dźwięki. Stworzymy razem niezwykłe słuchowisko, którego bohaterem jest król Maciuś! Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

20.12 (niedziela) 11:00 Warsztat – Święta: „Wokół Chanuki” 

Jak świętuje się Chanukę? Jakie zwyczaje są z nią związane? W co bawią się żydowskie dzieci podczas tego święta? Warsztaty będą miały charakter plastyczny, interaktywny a nawet kulinarny! Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

27.12 (niedziela) 11:00 i 28.12 (poniedziałek) 11:00 Warsztat – Szycie: „Szyjemy nakrycie na chałkę”

Na każdym żydowskim stole podczas szabatu nie może zabraknąć dwóch chałek, które okrywa się piękną serwetą. Podczas tego warsztatu będziecie mogli wykonać  samodzielnie własne nakrycie na chałkę. Będzie twórczo, zapraszamy! Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

30.12 (środa) 11:00 Warsztat – Kalendarz: „Różne kalendarze”

Zbliża się Nowy Rok! Ale nie dla wszystkich, dlatego że Żydzi początek Nowego Roku obchodzili we wrześniu. Skąd wynikają te różnice? Jak obchodzi się początek nowego roku w różnych kulturach? Tego dowiemy się podczas interaktywnych, edukacyjnych  warsztatów. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

2.01 (sobota) 11:00 Warsztat – Historia: „W poszukiwaniu swoich korzeni” 

Co to znaczy, że ktoś jest moim przodkiem? Skąd pochodzi moja rodzina? Czym zajmował się mój pradziad? Przynieście swoje rodzinne fotografie i rodzinne opowieści, razem postaramy się stworzyć drzewo genealogiczne Waszej rodziny i powiemy Wam, gdzie szukać informacji o rodzinnej historii. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

3.01 (niedziela) 11:00 Warsztat – Język: „ABC, alef bet, alef bejs…” 

Czy wiesz, że wiele słów, których używamy na co dzień pochodzi z jidysz? Jak wygląda alfabet hebrajski? Poznawanie nowego języka może być wspaniałą zabawą, jeśli używa się do nauki piosenek, filmów i stempli. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

6.01 (środa) 11:00 Warsztat – Język: „ABC, alef bet, alef bejs…” 

Czy wiesz, że wiele słów, których używamy na co dzień pochodzi z jidysz? Jak wygląda alfabet hebrajski? Poznawanie nowego języka może być wspaniałą zabawą, jeśli używa się do nauki piosenek, filmów i stempli. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

Do króla Maciusia można przyjść również poza godzinami odbywania się warsztatów:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek w godzinach 15:00-18:00
  • sobota, niedziela w godzinach 10:00-18:00

Przez cały grudzień zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia są darmowe (płatny jest tylko udział w warsztatach i wydarzeniach specjalnych). 

Bilety na warsztaty i wydarzenia specjalne oraz wejściówki na zabawy u króla Maciusia do nabycia w kasach muzeum oraz przez stronę www.bilety.polin.pl.

Od 2 stycznia zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia będą płatne:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek (15:00-18:00) zabawa bez ograniczeń czasowych – 5 PLN od osoby
  • sobota, niedziela (10:00-18:00) godzinna zabawa – 10 PLN/ dziecko i 5 PLN/dorosły

Więcej o miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia tutaj.

Zapraszamy rodziców zainteresowanych otrzymywaniem zaproszeń na wydarzenia u króla Maciusia do wpisania się na listę mailingową.