Edukacja

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka u króla Maciusia!

Grupa dzieci bierze udział w lekcji czy warsztacie malowania
fot. Magda Starowieyska

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4–9 lat do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dnia Dziadka! Wydarzenia specjalne przygotowane z tej okazji odbędą się w weekend, by łatwiej było w nich wziąć udział wszystkich chętnym. W programie m.in. gra rodzinna i klub czytelniczy poświęcony książce „Banany z cukru pudru” oraz dużo zabawy i radości.

Program:

22.01 (piątek), godz. 16:00, wydarzenie specjalne: Gra rodzinna na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy dziadków z wnukami do nietypowego wspólnego zwiedzania wystawy stałej. Dziadkowie i ich wnuczęta wezmą udział w grze, która będzie rozgrywała się u króla Maciusia i w różnych galeriach wystawy stałej. Na każdego czekają specjalne zadania, mnóstwo śmiechu i zabawy, odrobina rywalizacji, ale przede wszystkim miło spędzony czas w rodzinnej atmosferze. I skoro gra, to oczywiście nagrody! Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły.

23.01 (sobota), godz. 11:00, Klub Czytelniczy Króla Maciusia z okazji Dnia Babci i Dziadka – Warsztat wokół książki „Banany z cukru pudru”

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także inauguracji Klubu Czytelniczego Króla Maciusia zapraszamy dziadków, rodziców i dzieci do podróży w świat wspomnień. Autorki nowo wydanej książki „Banany z cukru pudru” – Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot-Dubus – zapraszają do odkrywania ciekawej przeszłości naszych dziadków i rodziców.

Jakie lubili zabawy? Czy psocili w szkole? Jakie mieli zwierzęta? Książka i przytoczone anegdoty dają współczesnym dzieciom wyobrażenie o innym, odległym dorastaniu babć i dziadków, stanowią historię w kapsułce. Podczas spotkania i warsztatu z autorkami będziemy odkrywać wspomnienia naszych babć i dziadków. Koniecznie przyjdźcie na warsztaty wspólnie i przynieście stare fotografie. Bilety: 15 zł dziecko i 10 zł dorosły.

Opieka merytoryczna: Ewa Skibińska i Marta Lipczyńska-Gil

 

Patronat:

Inne wydarzenia rodzinne w styczniu:

24.01 (niedziela), godz. 11:00, 30.01 (sobota), godz. 11:00, 31.01 (niedziela), godz. 11:00, warsztaty – Święta: „Tu Bi-Szwat”

Wszystkie drzewa zostały stworzone ku radości stworzeń Bożych (Bereszit Raba13)

Tu Bi-Szwat to urodziny drzew. Świętujmy je razem. Zastanowimy się wspólnie, czym są dla nas drzewa i co nam dają. Czy na pewno poświęcamy im dostatecznie dużo uwagi? Poznany genezę tego żydowskiego święta, ale także współcześnie związane z nim zwyczaje, bo te zmieniały się z biegiem lat. Bilety: 15 PLN dziecko i 10 PLN dorosły.

27.01 (środa), godz. 18:00, Pracownia Rodzinna U króla Maciusia – „Jak rozmawiać z dziećmi o tym, czym jest śmierć?”

W związku z obchodami Dnia Ofiar Holokaustu zajęcia pracowni rodzinnej zostaną poświęcone książce Romana Kenta „Mój pies Lala”. Rozgrywająca się w łódzkim getcie historia miłości małego Romka i jego psa Lali może pomóc w zrozumieniu, czym jest wojna, czym jest przemoc, czym jest śmierć. W trakcie spotkania z psychologiem rodzice dowiedzą się, jak poruszać w rozmowach z dziećmi te trudne tematy, kiedy i jak odpowiadać na ich pytania. Śmierć, wojna, przemoc to tematy, z którymi dziećmi spotykają się mimo swojego wieku, w codziennej rzeczywistości, mediach, filmach i książkach. Warto umiejętnie i bez trwogi uczyć ich zrozumienia i dać im przestrzeń do stawiania pytań.

Do króla Maciusia można przyjść również poza godzinami odbywania się warsztatów:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek w godzinach 15:00–18:00
  • sobota, niedziela w godzinach 10:00–18:00

Bilety na warsztaty i wydarzenia specjalne oraz wejściówki na zabawy u króla Maciusia do nabycia w kasach muzeum oraz przez stronę www.bilety.polin.pl.

Zabawy w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia są płatne:

  • poniedziałek, środa, czwartek piątek (15:00–18:00) zabawa bez ograniczeń czasowych – 5 PLN od osoby
  • sobota, niedziela (10:00–18:00) godzinna zabawa – 10 PLN/ dziecko i 5 PLN/dorosły

Więcej o miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia tutaj.