Dla dzieci

Cykl warsztatów o kulturze i tradycji żydowskiej

Warsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieciWarsztaty dla dzieci
Warsztaty dla dzieci, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na warsztaty rodzinne wokół tradycji i kultury żydowskiej. Warsztaty prowadzone są metodą drop-in – kilka równoległych aktywności, łączących ze sobą elementy zabawy, wiedzy i działań twórczych. Część z nich odbywa się na wystawie stałej i wystawie czasowej "Szafa grająca. Żydowskie stulecie na szelaku i winylu". Spotkaniom towarzyszy nieformalna atmosfera rodzinnego pikniku, z małym poczęstunkiem. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie!

Warsztaty odbywają się w godzinach 11:00-14:00.

​Grupa wiekowa: 4-10 lat

Cena biletu rodzinnego: 30 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10zł).

Bilety można kupić w kasie muzeum i na www.bilety.polin.pl.

Informacje: ukrolamaciusia@polin.pl, 22 47 10 303

Regulamin Karnetów Rodzinnych [PDF]

HARMONOGRAM I OPISY WARSZTATÓW:
 

26 lutego 2017 - "Z historii dźwięku"

Zabierzemy was w podróż w czasie. Na wystawie "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu" pokażemy zagadkowy świat patefonów, gramofonów i szaf grających. Przyjrzymy się procesowi nagrywania muzyki na płytę winylową i odwiedzimy najstarszą wytwórnię płytową w Polsce. Będziemy słuchać i badać różne gatunki muzyczne. Na warsztatach nagramy własny teledysk do jednego z przedwojennych szlagierów.

Po warsztatach zapraszamy na spacer rodzinny po wystawie czasowej "Szafa grająca" (14.30-16.00). KUP BILETY >>

12 marca 2017 - "W oczekiwaniu na bal"

Purim to radosne święto upamiętniające uratowanie Żydów przed Persami. W tradycji żydowskiej w tym dniu odbywały się bale przebierańców, zabawy w teatr, wspólne śpiewanie. Na warsztatach plastycznych przygotujemy się na bal – stworzymy własne stroje, maski i przebrania. Będziemy szyć bez igły, zdobić nakrycia głów i masek a przy tym wesoło śpiewać i grać.
Osoby, które wezmą udział w warsztatach mają zapewnione WEJŚCIE BEZPŁATNE na bal Purimowy.

Po warsztatach zapraszamy na purimowy spacer rodzinny po wystawie stałej (13.30-15.00). KUP BILETY >>

12 marca 2017 - "Międzypokoleniowa potańcówka"

Zapraszamy na BAL PURIMOWY do klubokawiarni Muzeum POLIN. W tym roku, zainspirowani wystawą czasową "Szafa grająca!" będziemy bawić się w klimacie międzywojennych szlagierów. Wspólnie muzykować przy akompaniamencie zespołu, tańczyć pod okiem profesjonalnych tancerzy i próbować tradycyjnych potraw purimowych.

Bilety: 5 zł / osoba, KUP BILETY >>

26 marca 2017 - "Tajemnice dizajnu. Projektujemy okładki winylowych płyt"

W 1939 r. dyrektorem artystycznym jednej z największych wytwórni płyt winylowych Columbii został młody grafik Alex Steinweiss, syn żydowskich emigrantów z Warszawy i Rygi. To on zaczął projektować pierwsze, indywidualne okładki na płyty winylowe! W trakcie spaceru po wystawie "Szafa grająca!" przyjrzymy się oryginalnym projektom. Na warsztatach dowiemy się czym jest dizajn i pod kierunkiem graficzek wykonamy własne okładki płyt.

Warsztaty dla dzieci prowadzą Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – twórczynie i realizatorki autorskiego projektu edukacyjno-artystyczny "3D czyli Dizajn Dla Dzieci", związanego z galerią Dizajn BWA Wrocław.

KUP BILETY >>

9 kwietnia 2017 - "Co się jada w święto Pesach?"

Podczas Pesach wszyscy Żydzi wspominają ucieczkę z Egiptu, którą przeżyli ich przodkowie 3600 lat temu. We wspomnieniach przewija¬ją się myśli o goryczy niewoli i słodyczy wyzwolenia. Takich smaków nie może zabraknąć także na świątecznym stole. W czasie warsztatów kulinarnych poznamy zwyczaje tradycyjnej wieczerzy sederowej i spróbujemy razem coś przyrządzić.

Po warsztatach zapraszamy na spacer rodzinny po wystawie stałej wokół święta Pesach (14.30-16.00). KUP BILETY >>

23 kwietnia 2017 - "Czy cisza może być przyjemna?"

Usłyszymy i nauczymy się rozumieć otaczające nas dźwięki. W trakcie akustycznych zabaw i drobnych ćwiczeń na wystawie „szafa grająca!”poszukamy odpowiedzi na pytania: co słyszeli ludzie 100 lat temu i dawniej, a co my słyszymy dzisiaj? Czy cisza może być przyjemna? Co to jest hałas? Jak „zobaczyć” i zapamiętać dźwięki w naszym codziennym życiu? Sięgniemy po naturalne "instrumenty" i będziemy praktykować uważne słuchanie pod kierunkiem muzyka awangardowego Dawida Adrjanczyka.

KUP BILETY >>

20 maja - 21 maja 2017 - "Noc w Muzeum"

Zapraszamy na kolejną niesamowitą noc w muzeum. Od 19.00 czekamy na was z warsztatami rodzinnymi. Wspólnie przygotujemy Maciusiowe upominki. Gwarantujemy - nikt od nas nie wyjdzie z pustymi rękoma.

28 maja 2017 - DZIEŃ DZIECKA / "Szafa grająca!"

Zapraszamy na niezwykły, muzyczny DZIEŃ DZIECKA w Muzeum POLIN, który w tym roku towarzyszy wystawie czasowej "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu".
Jak zawirować w tangu? Jak wyskakać fokstrota?  Będziemy grać, słuchać i tańczyć do znanych żydowskich przebojów. Na warsztatach plastycznych powstaną niespotykane instrumenty muzyczne, pobawimy się także na "silent disco" i wybębnimy nasz własny rytm radości. Nie zabraknie smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek.

W tym dniu będzie można także wziąć udział w rodzinnym spacerze po wystawie czasowej "Szafa grająca!" oraz w finałowym multimedialnym widowisku z muzyką Ryszarda Sielickiego w wykonaniu zespołu Jesz Igor i aktorów. Start o 15.00.
Zapraszamy od 11.00 do udziału w warsztatach zorganizowanych w formie pikniku rodzinnego w parku wokół muzeum.

Rezerwacja bezpłatnych biletów obowiązuje jedynie na koncert finałowy zorganizowany w audytorium muzeum. ZAREZERWUJ BEZPŁATNY BILET >>

11 czerwca 2017 - "Mój przewodnik po muzeum"

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami. Tą metodą stworzymy własny przewodnik po wystawie stałej. Najpierw czeka nas wycieczka po sześciu galeriach wystawy stałej z aparatami w dłoniach. Będziemy rejestrować najciekawsze, intrygujące miejsca. Później stworzymy własne, piękne przewodniki – albumy.

KUP BILETY >>

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

Patroni medialni

                       

                   

Załączniki:
  • Regulamin Karnetów Rodzinnych [PDF]
    Pobierz plik1.31 MB / pdf
22.08.2016