Muzeum

Dołącz do Chóru POLIN! Zgłoszenia do 5 grudnia

Nabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLINNabór do Chóru POLIN
Nabór do Chóru POLIN, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Chór POLIN – społeczny chór działający przy Muzeum Historii Żydów Polskich, rozpoczyna przygotowania do kolejnego projektu! Jeśli lubisz łączyć tradycyjne techniki pracy z głosem z poszukiwaniem niestandardowych środków wyrazu, chciałbyś poznać żydowskie szlagiery i kompozytorów międzywojennej Warszawy, ten projekt jest dla Ciebie! Zapraszamy profesjonalistów i amatorów, młodych, dorosłych i seniorów, serdecznie zachęcamy przedstawicieli różnorodnych mniejszości.


Premiera nowego projektu będzie towarzyszyła wystawie "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu", ukazującej obecność  kultury i historii żydowskiej w muzyce popularnej XX wieku. Chór POLIN skupi się w swych muzycznych interpretacjach na części wystawy prezentującej międzywojenną scenę muzyczną, w której będzie można posłuchać tang i fokstrotów w wykonaniu orkiestry Jerzego Petersburskiego i Artura Golda, popularnych filmowych piosenek autorstwa Henryka Warsa, śpiewanych przez takie gwiazdy jak Zula Pogorzelska, Mieczysław Fogg czy Adam Aston, a także międzywojennych szlagierów teatrów i kabaretów żydowskich wykonywanych w jidysz.

Projekt obejmuje 42 godziny bezpłatnych warsztatów muzycznych, zakończonych koncertami. Warsztaty rozpoczną się na początku stycznia i potrwają do końca lutego, będą odbywały się we wtorki i czwartki, w godzinach wieczornych.

Chór prowadzą:

  • Sean Palmer – niezależny brytyjski artysta, kompozytor i dyrygent;
  • Jakub Pałys – akompaniator, trener wokalny, kompozytor;
  • Ewa Chomicka – koordynatorka projektu.

Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia. Ze względu na duże zainteresowanie, rekrutacja dla nowych osób jest już zamknięta. Osoby, które brały udział w poprzednich edycjach Chóru Polin, mogą przesłać zgłoszenia do dnia 5 grudnia na adres: mwaszczuk@polin.pl.

Zapraszamy!

-----

Zobacz występ Chóru POLIN podczas Wielkiego Otwarcia Wystawy Stałej
 
Zobacz występ Chóru POLIN - projekt "Dialog"
 

Komponent "Oblicza różnorodności" realizowany jest w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe". Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

10.11.2016