Wystawy
26.03.2017

Złote przeboje – niedziela z muzyką lat 60. - 90. XX wieku

Grupa osób ze słuchawkami na uszach ogląda eksponaty, które leżą na stole.
Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu, fot. K. Zawadzki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Tajemnice dizajnu. Projektujemy okładki winylowych płyt – warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat z opiekunami

W trakcie spaceru po wystawie przyjrzymy się, jak różnorodne mogą być projekty płytowych okładek, aby później pod okiem graficzek zaprojektować i wykonać własne wzory.

godz. 11:00, bilety 30 zł (1 dziecko + opiekunowie), KUP BILETY >>

Powojenne remiksy – warsztaty dla dorosłych

Zmiksujemy przeboje tworzone przez żydowskich artystów – od Barbary Streisand po zespół Śliwki. Warsztaty poprowadzi Kuba Sojka, nauczyciel ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

godz. 12:00 - 14:00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja, POBIERZ FORMULARZ >>

Szpilkes i punk: żydowska energia amerykańskiej rebelii

O tym, kto był ojcem chrzestnym żydowskich punkowców z Lower East Side, dlaczego Lou Reed i Laurie Anderson zabierali swego psa na wieczerzę sederową, kto i kiedy ułożył punkowy dekalog opowie Artur Tanikowski, kurator z Muzeum POLIN. Po prelekcji rozmowa z legendarnym założycielem zespołów Izrael, Kryzys i Armia, Robertem Brylewskim.

godz. 14:00, wstęp wolny

Gainsbourg, reż. Joann Sfar – film

Joann Sfar, jeden z najbardziej uzdolnionych francuskich rysowników, w swoim debiutanckim filmie mierzy się z biografią ikony francuskiej kultury popularnej – Sergem Gainsbourgiem. Fabularno-animowany Gainsbourg z 2010 r. zdobył trzy Cezary.

godz. 16:30, wstęp wolny