Edukacja

Oferta edukacyjna dla przedszkoli i szkół na II semestr

Warsztaty dla szkół i przedszkoli
Warsztaty dla szkół i przedszkoli, II semestr,fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów edukacyjnych na II semestr roku szkolnego 2017/2018 dla: przedszkoli, klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Znalazły się w niej najbardziej lubiane tematy uzupełnione o nowe zajęcia (m.in. warsztaty "Rok Ireny Sendlerowej" czy "Obcy w domu. Wokół Marca '68" na zapowiadanej, nowej wystawie czasowej).


Rezerwacja mailowa: rezerwacje@polin.pl

Nasze warsztaty są świetnym uzupełnieniem lekcji. Prowadzone aktywnymi metodami przez doświadczonych edukatorów, angażują młodych ludzi i pobudzają ich naturalną ciekawość. Zajęcia dostosowujemy do wieku i specyfiki grupy (pracujemy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością).

Scenariusze zajęć bazują na zagadnieniach zawartych w nowej podstawie programowej, omawiamy je, ale też rozwijamy i uzupełniamy. Wizyta w naszym muzeum pozostaje młodym ludziom na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Z najmłodszymi spędzamy czas na odkrywaniu, doświadczaniu, badaniu naszej ekspozycji. Łączymy naukę z zabawą i twórczą pracą. Dzieci wykonują na zajęciach pamiątki, które zabierają ze sobą do domów. Starszą młodzież zapraszamy do rozmowy o przeszłości naszego kraju, ale także o wyzwaniach współczesności. Traktujemy historię jako niejednoznaczną, złożoną, wieloaspektową. Wzbudzamy w uczniach ciekawość różnorodnością świata, zachęcamy do zadawania pytań i samodzielnego, krytycznego myślenia. Wykorzystujemy różne  metody i narzędzia  – filmy, karty pracy, nowe technologie (iPady), czy elementy dramy, symulacje i gry dydaktyczne. Dzięki temu zajęcia stają się atrakcyjne dla młodzieży, która w sposób aktywny poznaje historię.

Poznaj ofertę warsztatów dla przedszkoli >>

Poznaj ofertę warsztatów dla szkół >>

Warsztaty odbywają się codziennie (oprócz wtorków, gdy muzeum jest nieczynne) w godz. 10.15-12.15 i 13.00-15.00.

Zajęcia są płatne: 150 zł grupa wraz z opiekunkami / opiekunami (z wyjątkiem warsztatów "Obcy w domu. Wokół Marca 68" – koszt 120 zł grupa wraz z opiekunkami / opiekunami).

Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem: rezerwacje@polin.pl.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej oferty.

07.12.2017