Koncert

POLIN Music Festival: Kathleen Tagg

John Krakauer i Kathleen Tagg - zdjęcie portretowe.
Kathleen Tagg, fot. Tasja Keetman

Kathleen Tagg to artystka, która w swojej muzyce dotyka wielu wątków, tworzy wyjątkową ścieżkę pomiędzy gatunkami i rolami. Urodzona w RPA pianistka, kompozytorka i producentka muzyczna koncertowała na 4 kontynentach.

Od 2001 roku jej domem jest Nowy Jork. Tam też występuje na tak prestiżowych scenach jak Carnegie Hall czy Lincoln Center. Brała udział w niezliczonej liczbie sesji nagraniowych muzyki klasycznej oraz muzyki świata. Jako producentka realizowała interdyscyplinarne projekty od RPA po Los Angeles. Jej muzyka ukazywała się na płytach prestiżowych wydawnictw: NAXOS, Table Pounding Records, Ossia Records i Gallo Africa.

Edukację muzyczną odebrała na Uniwersytecie w Cape Town, Mannes College of Music oraz Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Tam jej rozprawa doktorska została wyróżniona nagrodą Helen Cohn. Sama prowadziła tam zajęcia przez 4 lata. W roku 2014 została wykładowcą SongFest w Los Angeles. W latach 2014-15 była członkiem Dramatist Guild of America.

Kathleen Tagg występowała m.in. razem z Davidem Krakauerem, Paquito D'Riverą, Mattem Haimovitzem, Kinanem Azmehem, Kevorkiem Mouradem, SongFusion Jnai Brugger i Reginą Zoną. Pracę zamawiali u niej m.in. Festiwal Suidooster (utwór dla Cape Philharmonic Orchestra), David Krakauer i Jewish Culture Fest w Wiedniu. Jej musical „Ściana Eriki” przygotowany z Sophie Jaff miał swoją premierę w Chicago w roku 2010 w wykonaniu The Music Theatre Company w reżyserii Jessiki Redish.  Kathleen Tagg jest członkinią ASCAP, Dramatist Guild of America oraz Chamber Music America.

Scenę Muzyczną wspiera LOTTO