Muzeum

Murale przy Dworcu Gdańskim opowiedzą o Marcu ’68

Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim, Murale przy Dworcu Gdańskim,
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Przy Dworcu Gdańskim w Warszawie powstała galeria murali pt. "Witamy w domu". Inicjatywa Fundacji Klamra i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68", którą w dwa miesiące od otwarcia zobaczyło 30 tysięcy zwiedzających. Plenerowy wernisaż galerii z udziałem twórców murali odbędzie się we wtorek 15 maja o godz. 17:00 przy Dworcu Gdańskim w Warszawie.


Projekt „Witamy w domu” jest zadedykowany osobom, które musiały wyjechać z Polski w związku z wydarzeniami w marcu 1968 roku. To otwarta przestrzeń, w której symbolicznie można ich powitać z kwiatami i dzięki temu przywrócić o nich zbiorową pamięć.

 

Kontakt dla mediów:

Biuro Prasowe Muzeum POLIN

Marta Dziewulska
mdziewulska@polin.pl
+48 604 464 675

Żaneta Czyżniewska
zczyzniewska@polin.pl
+48 535 050 204

Wykorzystując zdjęcia, prosimy podać informację o autorze / właścicielu praw do zdjęć: M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Załączniki:
27.04.2018