Edukacja
Zarezerwuj warsztaty

Nowa oferta warsztatów edukacyjnych dla szkół - wolne miejsca!

warsztaty dla szkół, warsztaty szkolne, Muzeum POLIN, MER, U króla Maciusia
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do rezerwacji ostatnich wolnych miejsc na warsztatach edukacyjnych w Muzeum POLIN. Dostępne są warsztaty o godz. 13.00.


Warsztaty edukacyjne

Warsztaty prezentują 1000-letnią historię Żydów polskich jako integralną część historii Polski. Uczą tolerancji, otwartości na świat i akceptacji różnorodności kulturowej. Prowadzone są nowoczesnymi metodami na wystawie stałej i w salach Centrum Edukacyjnego.

W ubiegłym roku z naszego programu edukacyjnego skorzystało ponad 3 tysiące szkół. W nowej ofercie najbardziej lubiane przez uczniów warsztaty uzupełniliśmy o dodatkowe propozycje, m. in. warsztaty antydyskryminacyjne dla klas 4-6, czy zajęcia pt. "Informacja – propaganda – fake news", "Rok Ireny Sendlerowej".  
 
Zajęcia dostosowane są do obowiązującej podstawy programowej, wieku i specyfiki grupy (pracujemy również z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami). Badania potwierdzają też ich wysoką jakość: 98% opiekunów/nauczycieli pozytywnie oceniło warsztaty. Pedagodzy podkreślają, że wizyta w Muzeum POLIN pozostaje dzieciom i młodzieży na długo w pamięci i zachęca do poznawania przeszłości Polski i historii polskich Żydów.

Oferta specjalna warsztatów edukacyjnych na wystawach czasowych

Szkoły podstawowe

Po raz pierwszy mamy możliwość zaoferowania Państwu warsztatów edukacyjnych na wystawie czasowej, zaprojektowanej z myślą o najmłodszych. Już od 9 listopada 2018 r. zapraszamy na wystawę pt. "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości", w której odtworzymy świat przedstawiony w książce Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", pisanej zaraz po I wojnie światowej. Wystawa powstała w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski i w interaktywnej, dostosowanej do wieku formie, opowiada o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą budowa państwa i demokracja.

Szkoły ponadpodstawowe

Jeszcze tylko do 24 września 2018 r. można skorzystać z oferty warsztatów na głośnej wystawie czasowej "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68". Młodzież dowie się na nich o przyczynach, przebiegu i skutkach wydarzeń Marca ’68, pogłębiając wiedzę na temat współczesnej historii Polski. Wystawę do tej pory odwiedziło niemal 100 tys. osób.

 

Zajęcia odbywają się codziennie (oprócz wtorków) w godz. 10.15-12.15 13.00-15.00. Czas trwania zajęć to 120 minut. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem rezerwacje@polin.pl. Zajęcia są płatne: 150 zł / grupa wraz z opiekun(k)ami (warsztaty na wystawie czasowej są krótsze i trwają 90 min, cena 120 zł). Liczba osób w grupie: do 30 osób. Rezerwacja rusza od 1 września br.

Więcej informacji na www.polin.pl w zakładce "Edukacja" oraz na fanpage’u Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN na Facebooku: www.facebook.com/edumuzeumpolin.


NAUCZYCIELE O NAS

"Spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze, stosowane metody były przemyślane i niewątpliwie skuteczne."

"Prowadząca zajęcia jest osobą z ogromną wiedzą i ciepłem."

"Wspaniały prowadzący. W niezwykły sposób zainteresował grupę tematem. Dzieci są zachwycone, opiekunowie również."

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z programu zajęć. Prowadząca ma świetnie podejście i cierpliwość do dzieci z trudnościami  i koncentracją."