Dla dzieci

Z dzieckiem w muzeum – oferta warsztatów rodzinnych 2018/2019

warsztaty dla przedszkoli, semestr 2018/2019, Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Doświadczaj, pytaj, eksperymentuj i baw się razem z nami! Zapraszamy na warsztaty rodzinne do Muzeum POLIN. Od września ruszamy z nową ofertą zajęć weekendowych dla rodzin z dziećmi (4-10 lat). Z uwagi na duże zainteresowanie już teraz zachęcamy do zakupu biletów na zajęcia.

W niedziele zapraszamy na cykl warsztatów wokół wystawy stałej i wystaw czasowych. W tym roku nasze spotkania będą szczególnie atrakcyjne. Od 9 listopad 2018r. bowiem otwieramy pierwszą wystawę czasową w Muzeum POLIN przygotowaną z myślą o dzieciach! Na wystawie "W Polsce króla Maciusia.100-lecie odzyskania niepodległości" odtworzymy świat fantazji z książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". 

W interaktywnej, sensorycznej przestrzeni wystawy dzieci wcielą się w postać małego króla i grając, bawiąc się sprawdzą, czy trudno rządzić państwem. Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program warsztatów rodzinnych.

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

W soboty spotykamy się na warsztatach twórczych. Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby. Z naszymi edukatorami odwiedzimy także pracownie dawnych żydowskich rzemieślników. Dowiemy się kim był pozłotnik, a co robił zecer? Gdzie kiedyś kupowano buty? Poznamy przedmioty wytwarzane przez rzemieślników, by później wykonać samodzielnie inspirowane nimi pamiątki.

Sprawdzimy też, czy gotowanie może być twórcze zwłaszcza, gdy do słodyczy nie dodaje się cukru! Zapraszamy wszystkich łakomczuchów na warsztaty inspirowane popularnymi żydowskimi „cymesami”, w czasie których dietetycy z Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru nauczą nas przygotowywać proste słodycze pełne wartości odżywczych bazujące na owocach Izraela.

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku i dostosowane są do różnego wieku dzieci (4-10 lat) i ich opiekunów. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy. Wykorzystujemy całą przestrzeń muzeum, odwiedzamy wystawy oraz miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”.

Przypominamy, że "U króla Maciusia" biegamy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!