Muzeum
Zgłoszenia do 15.11.2018

Otwarty nabór wniosków: 2019 European Heritage Awards / Europa Nostra Awards

Europa Nostra Award, 2019
fot. Komisja Europejska

Nagroda Unii Europejskiej / Europa Nostra Awards to najważniejsze europejskie wyróżnienie w dziedzinie dziedzictwa kulturowego. W szczególności nagradzane są projekty związane z konserwacją, najciekawsze badania naukowe; najbardziej oddani eksperci i wolontariusze zaangażowani w ochronę dziedzictwa; oraz programy edukacyjne skierowane na podnoszenie świadomości społecznej i na szkolenia z zakresu dziedzictwa kulturowego.  


Zgłoszenia do 15 listopada (czwartek) - data otrzymania wniosku, ZŁÓŻ WNIOSEK >>

Architekci, rzemieślnicy, eksperci w dziedzinie dziedzictwa kulturowego, profesjonaliści i wolontariusze, instytucje prywatne i publiczne oraz społeczności lokalne: to Wasza szansa na zdobycie prestiżowej nagrody Europa Nostra!

Nagroda przyznana zostanie aż trzydziestu wybitnym osiągnięciom z dziedziny dziedzictwa kulturowego w całej Europie. Siedem projektów otrzyma nagrodę Grand Prix oraz €10,000. Jedna z nagród, wybierana w internetowej ankiecie organizowanej przez Europa Nostra, przyznawana jest jako Public Choice Award. Wszyscy laureaci będą świętować ceremonię wręczenia nagrody Europa Nostra w czerwcu 2019.

Europejska Nagroda w Dziedzinie Dziedzictwa Kulturowego / Europa Nostra Awards (od roku 2019 oficjalna nazwa będzie brzmiała: European Heritage Awards / Europa Nostra Awards) została zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002 roku i od tamtej pory organizowana jest przez Europa Nostra, główną organizację europejską skupioną wokół dziedzictwa kulturowego. Nagroda gwarantuje laureatom szerokie rozpoznanie na arenie międzynarodowej, wzrost zarówno liczby zwiedzających jak i funduszy na dalszy rozwój działalności. Nagroda jest wspierana przez program unijny Kreatywna Europa.

Zgłoś swój projekt do konkursu i podziel się swoim sukcesem z całą Europą! ZŁÓŻ WNIOSEK >> 


Dowiedz się więcej: www.europeanheritageawards.eu

Kontynuacja partnerstwa z Komisją Europejską na kolejne trzy lata podlega pozytywnej opinii Komisji, która zostanie podjęta do października 2018, po ogłoszeniu naboru wniosków EAC/S48/2017.