Muzeum
Rekrutacja zakończona

Szkoły warszawskie - rozdajemy żonkile na ulicach Warszawy

fot. D. Olszyńska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy warszawskie szkoły do udziału 19 kwietnia w akcji Żonkile w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Uczniowie z warszawskich szkół, którzy ukończyli (rocznikowo) 14 rok życia, mogą być wolontariuszami podczas tegorocznej akcji Żonkile i rozdawać 19 kwietnia papierowe kwiaty na ulicach Warszawy. W przypadku takiej formy zaangażowania szkoły w akcję, nauczycielki i nauczyciele przygotowują grupę uczniów do tego zadania, z pomocą otrzymanych od nas materiałów szkoleniowych, oraz ustalają z koordynatorami akcji miejsce i godziny rozdawania żonkili.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA.

W tym roku 19 kwietnia - dzień rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wypada w Wielki Piątek - wolny od zajęć dydaktycznych. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy planowaniu udziału w akcji.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

W 2019 r. mija 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana.

 

Więcej szczegółów dotyczących akcji i rekrutacji znajdziesz w najczęściej zadawanych pytaniach [POBIERZ plik PDF] >>

Kontakt:
[email protected]
tel. 507953578