Muzeum
Rekrutacja zakończona

Biblioteki i instytucje - zorganizuj wydarzenie w ramach akcji Żonkile

Zdjęcie ilustracyjna. Przedstawia dłonie na których leżą papierowe żonkile, symbol akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile
fot. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Zapraszamy biblioteki i instytucje z całej Polski do udziału w akcji Żonkile w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Każda biblioteka i instytucja może zorganizować własne działania w ramach akcji Żonkile. Po zgłoszeniu się do udziału w akcji, otrzymają Państwo wskazówki oraz materiały, które pomogą zorganizować obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Co roku przygotowujemy bogatą ofertę materiałów edukacyjno-informacyjnych. Na początku kwietnia, wszystkie zgłoszone biblioteki i instytucje otrzymają je od nas mailowo.

Do udziału w akcji można zgłaszać się do 15 kwietnia.

Wypełnij zgłoszenie >>

Wykorzystanie logotypu akcji Żonkile

Jeżeli planują Państwo wykorzystanie logotypu akcji Żonkile na plakatach, ulotkach lub w materiałach elektronicznych, to jest to możliwe po uzyskaniu uprzedniej zgody organizatora akcji. Każde użycie logotypu powinno zostać zaakceptowane przez organizatora drogą mailową. Logotyp akcji Żonkile powinien być wykorzystywany razem z logotypem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które powinno być opisane jako organizator akcji Żonkile. >>zobacz przykład

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

W 2019 r. mija 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana.


Więcej szczegółów dotyczących akcji i rekrutacji znajdziesz w najczęściej zadawanych pytaniach [POBIERZ plik PDF] >>

Kontakt:
[email protected]
tel. 507953578