Edukacja

Webinaria: Akcja Żonkile – działania w szkołach i bibliotekach

Webinaria: Akcja Żonkile - działania w szkołach i bibliotekach
fot. A. Musiał / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na webinarium "Akcja Żonkile – działania w szkołach i bibliotekach".

2 kwietnia, 9 kwietnia (wtorki), godz. 15.30, udział bezpłatny

Podczas webinarium opowiemy o akcji Żonkile – z czym jest związana, jak jest obchodzona. Porozmawiamy o działaniach, jakie można podjąć w szkołach, bibliotekach lub lokalnych instytucjach kultury, aby upamiętnić powstanie w getcie warszawskim. Zaprezentujemy materiały edukacyjne, które Muzeum POLIN przygotowało w tym celu. Na koniec zastanowimy się, jak edukować o Zagładzie i pokażemy dobre praktyki w tej dziedzinie.

Kilka słów o webinarium

Webinarium to internetowe spotkanie, podczas którego uczestnicy zdobywają nowe informacje, mogą się czegoś nauczyć. Nie są jednak tylko biernymi widzami – mogą czatować, zadawać pytania czy wspólnie rysować na wirtualnej tablicy. Aby wziąć udział w webinarium wystarczy komputer podłączony do internetu. Z webinarium można też korzystać za pomocą tabletu lub smartfona – o tym, jak to zrobić, piszemy niżej. 

Dwa terminy, identyczne treści

Przygotowaliśmy dla Państwa dwa terminy webinariów – odbędą się one w dwa kolejne wtorki: 2 kwietnia lub 9 kwietnia – w obu przypadkach spotykamy się o godzinie 15.30 – możecie więc wybrać ten, który bardziej Wam odpowiada (treści przedstawiane na obu spotkaniach będą identyczne). Webinarium potrwa godzinę.

Podczas każdego webinarium szczegółowe informacje na temat akcji przedstawi ekspertka - Dorota Siarkowska – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych Gender Studies IBL PAN. W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pracuje od 2014 roku. Koordynuje programy edukacyjne skierowane do nauczycieli (m.in. Ambasadorzy Muzeum POLIN) i szkół (m.in. polsko-norweska wymiana młodzieży). Od trzech lat zajmuje się działaniami edukacyjnymi w ramach akcji Żonkile. 

Webinarium poprowadzi Katarzyna Morawska – specjalistka ds. webinariów w firmie Dimpact.

Jak wziąć udział w webinarium?

  • Aby wziąć udział w webinarium 2 kwietnia (wtorek) należy zarejestrować się, klikając w TEN LINK >>
  • Aby wziąć udział w webinarium 9 kwietnia (wtorek) należy zarejestrować się, klikając w TEN LINK >>

Po kliknięciu trzeba wpisać swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail a także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po zarejestrowaniu na wskazany adres zostanie wysłany mail potwierdzający rejestrację. Znajdą w nim Państwo zielony przycisk "Dołącz".

W dniu webinarium, w momencie gdy będą Państwo chcieli dołączyć do spotkania, należy ten przycisk kliknąć (można też kliknąć link do webinarium, znajdujący się pod przyciskiem). Znajdą się Państwo wówczas w webinaryjnej „poczekalni” – a w chwili, gdy rozpoczniemy nasze spotkanie, zostaną Państwo automatycznie przeniesieni do „pokoju” webinaryjnego.

Zachęcamy do kliknięcia przycisku "Dołącz" kwadrans przed wskazanymi terminami rozpoczęcia webinariów. Ponieważ 10 minut minut przed rozpoczęciem każdego webinarium przeprowadzimy dla Państwa "rozgrzewkę". Będzie to dodatkowy czas, który przeznaczymy na wyjaśnienie zasad korzystania z webinarium. Rozgrzewka będzie też dla Państwa okazją do sprawdzenia, czy dobrze nas słyszycie. A jeśli pojawiły się jakieś problemy z dźwiękiem, będziecie mieli Państwo kilka minut na wyregulowanie słuchawek lub ustawień głośności w komputerach czy urządzeniach mobilnych.

Jaki sprzęt jest potrzebny do udziału w webinarium?

Do udziału w webinarium potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. W webinarium można także wziąć udział przy pomocy tabletu lub smartfona – wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację ClickMeeting Webinars:

Dołączając do webinarium za pomocą urządzenia mobilnego, należy podać numer ID, który znajduje się w mailu potwierdzającym rejestrację.

Uwaga: jeśli ktoś korzysta ze Skype lub innego komunikatora, podczas webinarium należy się z niego wylogować – działające w tle komunikatory mogą być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

 

Gdyby mieli Państwo pytania dotyczące kwestii technicznych lub rejestracji, prosimy o kontakt z Katarzyna Morawską – e-mail: [email protected], kom. 601 421 097.

Gdyby mieli Państwo pytania dotyczące tematyki webinarium, prosimy o kontakt z Dorotą Siarkowską – e-mail: [email protected].

Serdecznie zapraszamy!