Koncert

Mischa Kozłowski

Mischa Kozłowski
fot. Anita Wasik Photography

Mischa Kozłowski - jeden z ciekawszych pianistów swojego pokolenia - od lat z powodzeniem występujący jako solista i kameralista na deskach koncertowych Europy, Japonii i Chin.

Urodził się w 1989 roku w Gdyni. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Piotra Palecznego. Kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie fortepianu Tomasza Herbuta, w klasie kameralistyki Antonio Menesesa, Patricka Jüdt'a i Bartłomieja Nizioła, w klasie muzyki współczesnej Pierre'a Sublet oraz w kasie wykonawstwa historycznego Edoardo Torbianellego.

Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym: 4. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki w Kijowie na Ukrainie (2012), 9. Internationaler Chopin Klavierwettbewerg w Darmstadt w Niemczech (2009), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (2008), 6. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie w Estonii (2006).

Występował na zaproszenie m.in. "Kissinger Sommer" w Bad Kissingen (Niemcy), „Festspiele Europäische Wochen" w Passau (Niemcy), "NCPA May Festival" w National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Gulangyu Summer Music Week w Xiamen (Chiny), Zentrum Paul Klee w Bernie, International Festival "Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra" w Sidi Bou Said (Tunezja), "Chopin au Jardin du Luxembourg" w Paryżu, "Kyoto International Music Students Festival" w Japonii, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Filmu "Transatlantyk" w Poznaniu oraz instytucji: UNESCO w Paryżu, Zentrum Paul Klee i Konzerthaus "Kultur-Casino" w Bernie, Polskiego Radia, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz większości Filharmonii w Polsce.

Więcej informacji o artyście na www.mischakozlowski.com.

30.01.2019