Muzeum

POLIN. 1000 lat historii Żydów polskich. Przewodnik po wystawie stałej

POLIN. 1000 lat historii Żydów polskich. Przewodnik po wystawie stałej - okładka
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

POLIN. 1000 lat historii Żydów polskich. Przewodnik po wystawie stałej to drugie wydanie przewodnika po wystawie stałej Muzeum POLIN. Publikacja jest przeznaczona dla najszerszego grona gości odwiedzających muzeum. Ma w sposób przystępny i ciekawy zaprezentować główny przekaz wystawy stałej i najważniejsze elementy narracji osadzone w przestrzeni ekspozycji. Wyjaśnia znaczenie i kontekst prezentowanych obiektów i opowiadanych na wystawie historii.

Drugie wydanie zawiera dodatkowe artykuły o historii żydowskiego Muranowa i budynku Muzeum POLIN (wraz z archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami) oraz nowe mapki poszczególnych galerii wystawy stałej.

Dzięki estetycznej szacie graficznej, ciekawym tekstom i licznym ilustracjom publikacja spełniała rolę nie tylko przewodnika po wystawie, ale również eleganckiej pamiątki z pobytu w Muzeum POLIN i kompendium wiedzy o historii Żydów w Polsce.

Dystrybuowany jest na terenie Muzeum POLIN.

 

Tytuł: POLIN. 1000 lat historii Żydów polskich. Przewodnik po wystawie stałej

Redakcja naukowa: Barbara Kirshenblatt-Gimblett

Stron: 140

Wydawca: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

Pierwsze wydanie przewodnika ukazało się w 2015 r. dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.

Druga edycja przewodnika była możliwa dzięki wsparciu Roselyne Chroman Swig i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.