Muzeum
17.05.2019

Zdobyliśmy nagrodę główną i tytuł "Miejsca Przyjaznego Dziecku"

Nagroda w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony praw Dziecka - za wystawę "W Polsce króla Maciusia" oraz miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: kwadratowa statuetka z zielonym nadrukiem, stoi na podłodze w kolorowej przestrzeni wystawy. Na statuetce napis: Nagroda główna, Świat Przyjazny Dziecku oraz sylwetka misia z dwoma balonami, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wystawa "W Polsce króla Maciusia" oraz Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" otrzymały Nagrodę Główną w kategorii wydarzenie i miejsce roku przyjazne dzieciom w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Nagrody rozdane zostały podczas XVII Gali Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, 17 maja br. (piątek).

Celem Konkursu, który odbywa się regularnie od 2002 r., jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, obecnych na polskim rynku, miejsc przyjaznych dzieciom, a także portali internetowych. Propaguje idee artykułów i miejsc, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka. Promuje w ten sposób najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty (m.in. książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne), miejsca oraz portale przyjazne dzieciom.

Więcej informacji: kopd.pl >>