Dla dzieci

Ścieżka rodzinna po wystawie "Gdynia-Tel Awiw"

Rodzinna ścieżka zwiedzania wystawy "Gdynia - Tel Awiw" w Muzeum POLIN. Na zdjęciu: Plecak podróżnika: biały plecak-worek z niebieskim napisem "Gdynia - Tel Awiw", kolorowe folie, lupa, plan detektywa
Na zdjęciu: Plecak podróżnika: biały plecak-worek z niebieskim napisem "Gdynia - Tel Awiw", kolorowe folie, lupa, plan detektywa, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na rodzinną podróż po dwóch nadmorskich miastach Gdyni i Tel Awiwu na nowej wystawie czasowej. Przeniesiemy się 100 lat w przeszłość, aż do momentu, w którym na piasku i błocie zaczęły powstawać dwa "białe miasta".

Razem sprawdzimy dlaczego je tak nazwano? Zbadamy, jak żyło się w nich ludziom? Na archiwalnych zdjęciach, plakatach i obrazach zobaczymy jak się ubierali, czym jeździli i na czym polegała ich praca?

Na małych podróżników już przy wejściu na wystawę czekać będzie PLECAK PODRÓŻNIKA*. Zajdziecie w nim wskazówki i zadania oraz narzędzia, które pomogą w samodzielnych odkryciach. Kompas wskaże odpowiedni kierunek, lupa posłuży do odszukania intrygujących szczegółów, kolorowe szkiełka pozwolą na uruchomienie wyobraźni. A co jeszcze kryje nasz plecak? Sprawdźcie sami.

*Plecak podróżnika z zestawem zadań, zagadek do rozwiązania na wystawie wyposażony w odpowiednie narzędzia (lupy, miarki, kompasy, szkiełka etc.) DO WYPOŻYCZENIA BEZPŁATNIE przy wejściu na wystawę.

Dowiedz się więcej o wystawie "Gdynia - Tel Awiw" >>