Muzeum

Nagroda Złotego Słonecznika dla Muzeum POLIN

Słoneczniki - Nagroda Złotego Słonecznika dla Muzeum POLIN. Na zdjęciu: na białym stole stoi statuetka Złotego Słonecznika, przedstawiająca dwa kwiaty słonecznika, stojące obok siebie. Statuetka wykonana jest z metalu w kolorze ciemnego brązu.
Na zdjęciu: na białym stole stoi statuetka Złotego Słonecznika dla Muzeum POLIN, przedstawiająca dwa kwiaty słonecznika - stoją obok siebie. Statuetka wykonana jest z metalu w kolorze ciemnego brązu, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Słoneczniki, to plebiscyt organizowany już po raz ósmy w Warszawie wśród opiekunów i rodziców, którzy wybierają najbardziej ich zdaniem rozwojową inicjatywę dla dzieci. Muzeum POLIN było w tym roku nominowane w dwóch kategoriach - LOGIKA oraz SZTUKI WIZUALNE. Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymaliśmy w kategorii LOGIKA za wystawę "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".

To szczególnie cenne dla nas wyróżnienie, które jest miarą jakości naszych działań edukacyjnych. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za głosowanie na nasze muzeum oraz organizatorowi konkursu – portalowi CzasDzieci.pl.

Wręczenie nagród odbyło się 7 października podczas uroczystej gali w Teatrze Roma. Ostateczny werdykt na podstawie rekomendacji rodziców i opiekunów wydało jury, składające się z eskspertek w dziedzinie pedagogiki oraz psychologii dziecięcej.

Uzasadnienie jury

"W Polsce Króla Maciusia to oczywiście znakomita wystawa, bo jej warstwa graficzna to przejmujące i mądre ilustracje Iwony Chmielewskiej ale wielkość tego projektu tkwi w jego warstwie merytorycznej - bardzo korczakowskim sposobie myślenia o młodym człowieku.

Dziecko zostało postawione w roli odkrywcy. Miało okazje poznać mechanizmy życia w społeczeństwie, logiczne ciągi przyczynowo-skutkowe decyzji, które w państwie podejmują nie tylko rządzący ale także obywatele. 

Wykształcanie tej świadomości w dzieciach jest ważne nie tylko w kontekście politycznych wyborów.  To przede wszystkim uczenie ich odpowiedzialności za swoje działania i codzienne decyzje".

 

Więcej informacji o pozostałych nagrodzonych w konkursie inicjatywach dla dzieci >>