Muzeum
Zgłoszenia zakmnięte

Szkoły warszawskie – rozdajemy żonkile na ulicach Warszawy

Akcja Żonkile zachęca do wolontariatu młodzież ze szkół, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy warszawskie szkoły do udziału 19 kwietnia w akcji Żonkile w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Zgłoszenia zamknięte 

Uczennice i uczniowie warszawskich szkół, którzy mają (rocznikowo) 14 lat mogą zostać wolontariuszami akcji Żonkile i rozdawać 19 kwietnia papierowe kwiaty na ulicach Warszawy.

Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki do zgłoszenia swojej szkoły, odbycia szkolenia organizacyjno-merytorycznego w Muzeum POLIN i koordynowania działań Państwa uczniów i uczennic w dniu akcji. Muzeum zapewni papierowe żonkile oraz identyfikatory, dzięki którym uczniowie będą rozpoznawalni jako wolontariusze akcji Żonkile.

Termin szkolenia, miejsce oraz godziny rozdawania żonkili przez uczniów zostaną uzgodnione z koordynatorem z Muzeum POLIN w późniejszym etapie.

W tym roku 19 kwietnia – dzień rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wypada w niedzielę. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy planowaniu udziału w akcji.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia. Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości i upewnili się Państwo, że nie trafiła ona do folderu SPAM prosimy o kontakt mailowy na adres: [email protected]

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.


Kontakt:
[email protected]
tel. 507953578


Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Załączniki:
  • Regulamin udziału grup szkolnych w wolontariacie w ramach akcji Żonkile [PDF]
    Pobierz plik 351.01 KB / PDF