Koncert

Patrycja Dołowy

Na zdjęciu widać kobietę na tle zieleni roślin. Ma krótkie ciemne włosy. To Patrycja Dołowy
fot. Paweł Morga

Pisarka, artystka multimedialna, działaczka społeczna, popularyzatorka nauki i sztuki.

28 lutego (piątek), Koncert Dziewczęca Orkiestra z Birkenau bilety: 60 zł / 80 zł, KUP BILET >>

Od lat zajmuje się problematyką trudnej pamięci i przywracaniem nieopowiadanych historii. Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów ze świadkami historii. Działa na pograniczu dyscyplin artystycznych.

Jest autorką książki „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu” (2019), bloga "Widoczki: Pamięć miasta/pamięć ciała", sztuk teatralnych (w tym nagradzanych "Hideout/Kryjówka", "Dziady. Twierdza Brześć" czy "Matki" w reżyserii Pawła Passiniego), współautorką książek, mi.in. „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny”  (2018).

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższych Szkół Fotograficznych we Wrocławiu. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystka Asylum Arts oraz Tarbut Fellowship, laureatka nagród, w tym Nagrody im. Karola Sabatha, wyróżnienia na festiwalu teatralnym Kontrapunkt za odwagę badania pamięci w spektaklu "Hideout/Kryjówka" i Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę sierpnia 2019 dla "Wrócę, gdy będziesz spała Rozmowy z dziećmi Holocaustu".