Muzeum

Spotkajmy się w POLIN… bezpiecznie!

Wnętrze Muzeum POLIN - hol główny, obszar przy ścianie szklanej - ściana po lewej stronie zdjęcia
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się w muzeum bezpiecznie i komfortowo. Wyznaczyliśmy limity osób, które mogą jednocześnie być w holu lub na wystawach i dezynfekujemy wszystkie powierzchnie zgodnie z wytycznymi.

UWAGA: Limity osób przebywających w Muzeum na wystawach lub wydarzeniach nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jeśli zechcą Państwo dobrowolnie okazać certyfikat szczepienia bileterowi lub kasjerowi, zyskają Państwo możliwość zakupu biletu ponad wyznaczonym limitem.

W trosce o zdrowie nas wszystkich prosimy, żebyście Wy także przestrzegali kilku prostych zasad:

 1. Odwiedzajcie nas w maseczkach (jeśli zapomnicie – są do kupienia w kasie za 3 zł.). Maseczki obowiązują także w muzealnym sklepie i restauracji.
 2. Wchodząc do muzeum zdezynfekujcie ręce. Przy wejściu na wystawy przygotowaliśmy dla Was również jednorazowe rękawiczki.
 3. Szatnia samoobsługowa, możecie skorzystać także z szafek przy wejściu.
 4. Bilety najlepiej kupcie online a w kasie płaćcie zbliżeniowo.
 5. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych zwiedzających (wymaga to pewnej uważności, w końcu staraliśmy się, żebyście byli zapatrzeni w wystawy...)
 6. Korzystając ze słuchawek na wystawach, trzymajcie je w pewnej odległości od twarzy. Dostosowaliśmy do tego głośność odtwarzanych informacji.
 7. Przyszliście na oprowadzanie w grupie z przewodnikiem? Zadbaliśmy o Wasze bezpieczeństwo:
 • grupa liczy nie więcej niż 15 osób (dzięki temu jest bezpiecznie, a równocześnie przewodnik ma dla każdego z Was więcej czasu)
 • wszyscy, w tym przewodnik, mają zasłonięte usta i nos
 • przed wejściem znajdziecie rękawiczki – używajcie ich
 • ekrany, elementy dotykowe są dezynfekowane co godzinę
 • zestawy słuchawkowe, które dostajecie, są dezynfekowane po każdym użyciu.
 1. Każda grupa, niezależnie od liczby osób, która chce zwiedzać z własnym przewodnikiem, musi zostać wcześniej zgłoszona do Biura Obsługi Klienta.

Zwiedzając w grupie – również dbajcie o zachowanie odległości!

Planując wizytę pamiętajcie, że zmieniły się godziny otwarcia Muzeum POLIN. Znajdziecie je na naszej stronie w podstawowych informacjach.

Na naszych stronach i w newsletterze znajdziecie informacje o bieżącym programie muzeum.

Do zobaczenia w POLIN!