Podcast
18.08.2020

Prof. Jeremy Brown - Pandemics in the Talmud

Na granatowym tle biały napis: Pandemics in the Talmud
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Listen to "#3 Professor Jeremy Brown - Coronavirus and the Talmud" on Spreaker.

 

Prof. Jeremy Brown w swoim wykładzie bierze pod lupę pandemię w Talmudzie, tym samym kończąc nasz drugi panel tematyczny.

Dzięki nagraniu Prof. Browna dowiemy się między innymi o tym jak ludzie reagowali na pandemię oraz dlaczego doradzano, by podczas wybuchu epidemii w mieście stopy trzymać w domu.

Jeremy Brown, profesor nadzwyczajny medycyny ratunkowej na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona w School of Medicine and Health Sciences w Waszyngtonie i dyrektor Office of Emergency Care Research w Narodowym Instytucie Zdrowia w Stanach Zjednoczonych. Łączy zainteresowania badawcze w dziedzinie medycyny ze studiami żydowskimi i wiedzą na temat Talmudu.  Jest autorem książki pt. “Influenza: The 100-year Hunt to Cure the Deadliest Disease in History”. W pracy badawczej skupia się na przedstawieniu żydowskich odpowiedzi na choroby współczesnego świata i ich interpretacją talmudyczną.

 

Konferencja odbywa się w ramach Global Education Outreach Program
 
Konferencja jest możliwa dzięki wsparciu Taube Philanthropies, William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

logo Taube Philantropies logo William K. Bowes Junior Foundation logo SZIH