Spotkanie
20.10.2020

Czytelnia POLIN online: Karolina Sulej "Rzeczy osobiste"

Okładka książki Karoliny Sulej "Rzeczy osobiste" i zaproszenie na spotkanie 20.10
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas kolejnego spotkania w świecie wirtualnym z cyklu Czytelnia POLIN z Karoliną Sulej rozmawiać będzie Magdalena Kicińska.

  • 20 października (wtorek), godz. 19.30
  • UWAGA: film to zarejestrowane spotkanie na żywo, na początku nagrania może być dłuższy czas cisza
Transkrypcja ze spotkania >>

"Rzeczy osobiste", to opowieść o ubraniach i rzeczach osobistych więźniów obozów koncentracyjnych wydaje się z pozoru prowokacyjna wobec narracji o wojnie, bo moda w potocznym postrzeganiu jest fanaberią czasu pokoju i dobrobytu. Tymczasem autorka dociera do wielu świadectw, do ocalałych, którzy mówią jej, jak dbałość o wygląd w tych straszliwych miejscach dawała im siłę, aby walczyć o życie.

Karolina Sulej - Pisarka, dziennikarka - wolny strzelec, reporterka pisząca m.in do "Wysokich Obcasów", "Pisma", "Vogue", doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Modą i Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie, jako część którego współtworzyła książkę Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej.

Magdalena Kicińska -  Publikowała m.in. w Dużym Formacie, Polityce, Przekroju i Wysokich Obcasach. Jest autorką biografii Stefanii Wilczyńskiej „Pani Stefa”. Jest redaktorką naczelną miesięcznika Pismo. Magazyn Opinii.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czerwone i Czarne.