Patronat POLIN
Premiera: 22.04.2022

Premiera filmu "Gdzie jest Anne Frank"

Grafika przedstawia animowane postaci z filmu "Gdzie jest Anne Frank". Jest na niej także tytuł filmu i nazwiska polskich aktorów, którzy użyczyli swojego głosu do filmu.
fot. materiały dystrybutora

Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest "Dziennik Anne Frank", jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. 

  • Premiera w kinach: 22 kwietnia 2022 (piątek)
  • Film rekomendowany: od 10 roku życia
  • KUP BILET >>

Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego "Walca z Baszirem", to równie gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja "Gdzie jest Anne Frank" została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Ariego Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji.

To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.