Dla dzieci
24-28.06.2019

Małe i duże Maciusiowe podróże - półkolonie letnie 2019

Półkolonie letnie w Muzeum POLIN - 2019
Opis grafiki: Po lewej stronie figurka chłopca w koronie, jadącego rowerem. Po prawej figurka zwierzęcia, jadącego na hulajnodze, fot. K. Walentynowicz / Muzeum Historii Żydów Polskich

Początek wakacji to dobry moment na snucie marzeń i planów dalekich podróży. Podczas półkolonii, razem z Królem Maciusiem zabierzemy Was na wyprawę w dalekie zakątki ziemi, na otwarte pustynie i brzegi morza.

 • 24-28 czerwca (poniedziałek - piątek), godz. 8.00-17.00

Poznamy życie codzienne innych ludzi poprzez proste przedmioty, które sami odtworzymy. Tak powstaną najlepsze pamiątki z naszych podróży. Zapewniamy dobrą zabawę w gronie rówieśników, bogaty program warsztatów twórczych, zajęć na wystawie, wycieczek po Warszawie i zabaw na świeżym powietrzu.

Zaplanuj półkolonie w Muzeum POLIN

W niewielkiej  grupie, przez 5 dni podróżować będziemy  z Królem Maciusiem. Punktem wyjścia uczynimy wystawę czasową „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” po czym wybierzemy się za morze do dalekiego Izraela. Jak zwykle hasłem przewodnim będzie dla nas różnorodność -  ludzi, obyczajów, języków, kuchni. Zastanowimy się, czy warto się różnić, co dają nam w życiu różnice, czy trzeba je szanować i o nie dbać.

 • Data: 24 – 28 czerwca (8.00-17.00, półkolonie)
 • Miejsce: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN
 • Grupa: maks. 17 dzieci w wieku 5-10 lat
 • Wyżywienie: 3 posiłki z restauracji Besamim
 • Cena: 650 zł/os (drugie dziecko ze zniżką 10%)
 • Kierowniczka półkolonii: Anna Dybała-Pacholak

Prowadząca i autorka scenariusza Kamila Jarosińska:
Edukatorka Muzeum Polin, aktorka i instruktor teatralno- filmowy.  Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i Izraelskiej Szkoły Dramatycznej "HaDerech" Od lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą z zakresu dramy, improwizacji i edukacji obywatelskiej. Przez siedem lat mieszkała w Izraelu. Współpracuje, m.in. z JCC odział Warszawa, Akademią Młodych Talentów, Stowarzyszeniem On/Off 

Współprowadząca Adrianna Głowacka:
Animatorka i edukatorka w  Muzeum POLIN. Od dwóch lat prowadzi zajęcia z najmłodszymi od wielu lat działa także w harcerstwie. Studiuje animację kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Ramowy program dnia:

 • 8.00-9.00 Do biegu gotowi, start! Czas wolnych zabaw
 • 9.00-9.30 All inclusive Śniadanie
 • 9.30-12.30 Działamy! Zajęcia warsztatowe
 • 12.30-13.30 All inclusive Obiad
 • 13.30-14.30 Wyprawy na wystawy Zajęcia na wystawach
 • 14.30-15.30 Kreatywny zawrót głowy  Zajęcia twórcze
 • 15.30-16.00 All inclusive Podwieczorek
 • 16.00-17.00 Żegnamy się Czas wolnych zabaw

Do pobrania:

REZERWACJA KROK PO KROKU:

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: [email protected] Podczas rezerwacji prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka (dzieci), wieku dziecka, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail z dopiskiem: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności portalu www.polin.pl, w celu realizacji zamówienia na półkolonie w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN.
 2. Na podany adres e-mail otrzymają Państwo link do płatności. Po dokonaniu wpłaty następuje ostateczna rezerwacja miejsca.
 3. Osoby, które pomyślnie zarezerwują i opłacą wypoczynek otrzymują potwierdzenie mailowe rezerwacji wraz z dokumentami do uzupełnienia: kartą kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, zgodą na wykorzystanie wizerunku, regulaminem ferii, formularzem odbioru uczestnika.
 4. Uzupełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć do koordynatora miejsca edukacji rodzinnej najpóźniej do dnia rozpoczęcia się wypoczynku.
 5. Rezygnacji z wypoczynku można dokonać do 7 dni przed rozpoczęciem się ferii, wówczas zwrócona zostanie wpłata. Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.