Edukacja

Oferta warsztatów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli

Grupa dzieci w sali, rozmawiają ze sobą. Na pierwszym planie dwóch chłopców - ten po lewej trzyma kartkę i się uśmiecha, drugi po prawej patrzy zasłuchany. Za dziećmi biała plansza z czarnymi hebrajskimi literami. Warsztaty dla szkół podstawowych, klasy 4-6 w Muzeum POLIN
Opis grafiki: Grupa dzieci w sali, rozmawiają. Na pierwszym planie dwóch chłopców - ten po lewej trzyma kartkę i się uśmiecha, ten po prawej patrzy zasłuchany. Za dziećmi plansza z literami hebrajskimi, fot. M. Starowieyska / Muzeum POLIN

W roku szkolnym 2019/2020 proponujemy wiele nowych tematów. Zajęcia wzbogaciliśmy także o nowe materiały i narzędzia edukacyjne takie jak: filmy, gry, zaprojektowane przez specjalistów zestawy klocków dla najmłodszych . Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną na stronie www.polin.pl/edukacja  a od 1 września do rezerwacji miejsc.

Muzeum POLIN oferuje warsztaty edukacyjne z zakresu historii i kultury polskich Żydów, edukacji obywatelskiej i równościowej. Warsztaty prowadzone są zarówno w dobrze wyposażonych salach Centrum Edukacyjnego, jak i na wystawie stałej, która jest multimedialną podróżą przez tysiąc lat historii polskich Żydów.

Uczymy otwartości na świat, akceptacji różnorodności kulturowej, rozbudzamy ciekawość i pasje. W ubiegłym roku szkolnym z naszej oferty skorzystało blisko 1500 szkół. Jak wynika z prowadzonej ewaluacji uczestnicy najbardziej doceniają: metody pracy angażujące dzieci i młodzież oraz profesjonalizm prowadzących (wiedzę merytoryczną i pedagogiczną, kompetencje społeczne i sprawne reagowanie na potrzeby grupy).

W nowej ofercie najbardziej lubiane przez dzieci i młodzież tematy, takie jak "Spotkania z kulturą żydowską" czy "Jak pięknie się różnić" uzupełniliśmy o dodatkowe propozycje.

Dla przedszkolaków opracowaliśmy, w konsultacji z psychologami i pedagogami, 7 tematów, w których historię i otaczający nas różnorodny świat poznawać będziemy wieloma zmysłami: poprzez dźwięki, zapachy, w ruchu, i w grze. Z uczniami szkół podstawowych porozmawiamy o nowych, ale bardzo aktualnych tematach: o tym czym jest wspólnota i co nas  łączy, czym jest zjawisko mowy nienawiści i jak mu przeciwdziałać. Ze starszą młodzieżą omówimy zagadnienia związane z rocznicami: 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej (warsztat pt. „A więc wojna…”)  i „Rokiem Marka Edelmana”.

Od września zajęcia odbywać się będą codziennie (oprócz wtorków) o godz. 10.15 oraz 13.00. Koszt warsztatów edukacyjnych (120 min): 160 zł/grupa do 30 osób.

Muzeum POLIN uczestniczy w programie #WarszawaDlaUczniow - zachęcamy warszawskie szkoły do skorzystania z oferty naszych warsztatów w ramach tego programu.