Wydarzenie
18.10.2020 - 22.03.2021

"Tu Muranów" – instalacja społeczna 

W Tubach z kartony, których wnętrze jest w kolorach pastelowych - niebieskim i różowym - znajdują się pamiątki mieszkańców Muranowa: fotografie, ulotki, książki
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do odwiedzenia nowej instalacji społecznej towarzyszącej wystawie "Tu Muranów". Instalacja jest tworzona z pamiątek rodzinnych, dokumentów, fotografii oraz przedmiotów przekazanych przez mieszkanki i mieszkańców Muranowa.

  • wstęp wolny, hol główny
  • instalacja dostępna do 22 marca 2021 (poniedziałek)

Każdy muranowianin i każda muranowianka, bądź osoby, których losy łączą się z Muranowem, mogą zostać współtwórcami instalacji i podzielić się swoją osobistą opowieścią związaną z osiedlem i jego codziennością. Interesują nas doświadczenia i wspomnienia różnych generacji, z dalszej i bliższej przeszłości, a także współczesności Muranowa, w tym ostatnich miesięcy pandemii. Instalacja dostępna jest w holu głównym muzeum.

Swoimi muranowskimi historiami i związanymi z nimi obiektami w I odsłonie instalacji dzielą się z nami: Weronika Elwertowska, Dorota Jankowska, Mariusz Jastrząb, Andrzej Klasén (Reszel), Rafał Kowalczyk, Monika Krajewska, Małgorzata Kuciewicz, Jacek Nadzin, Maria Oskroba, Agata Piwowarska, Mirosław Przastek, Daria Siwiak, Robert Szuba, Paweł Żukowski.

Instalacja społeczna będzie rozbudowywała się wraz z trwaniem wystawy "Tu Muranów".

Jeśli jesteś zainteresowany/ zainteresowana opowiedzeniem swojej historii w ramach naszej instalacji, zgłoś się na adres: [email protected]. Serdecznie zapraszamy!

Projekt instalacji: Marcin Kwietowicz, Filip Pawłowski

Zobacz, co jest symbolem Muranowa dla Ewy i Rafała, którzy od lat są związani z tą dzielnicą

Odwiedzaj Muzeum POLIN bezpiecznie – pamiętaj o konieczności noszenia maski i zachowywaniu dystansu społecznego.

 
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl