Koncert

Wajnberg@100: Materiały dla mediów

Wajnberg@100. Na zdjęciu kadr z koncertu - scena wraz z widownią kompletnie zaciemniona, nikłe światło skierowane jest na solistę. Na ekranie nad sceną wyświetlone zdjęcie twarzy młodej śpiącej kobiety. Twarz oświetlona niebieskim światłem.
Na zdjęciu kadr z koncertu - scena wraz z widownią kompletnie zaciemniona, nikłe światło skierowane jest na solistę. Na ekranie nad sceną wyświetlone zdjęcie twarzy młodej śpiącej kobiety, oświetlonej niebieskim światłem, fot. materiały prasowe

8 grudnia 1919 roku w Warszawie urodził się Mieczysław Wajnberg – autor opery "Pasażerka", Symfonii "Kadisz" i ponad 150 dzieł, które dziś odkrywane są na nowo przez wykonawców na całym świecie. Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora zapraszamy na trzy koncertowe wieczory.

Usłyszymy wczesne utwory Wajnberga, pieśni skomponowane do słów Tuwima i Pereca, a na finał polską premierę „Kroniki wydarzeń bieżących”, podczas której z pomocą muzyki i obrazu w świat Wajnberga zabierze nas jego największy ambasador – wybitny skrzypek Gidon Kremer i jego orkiestra Kremerata Baltica.

Materiały do pobrania:


W przypadku wykorzystania zdjęć, prosimy o podpis zgodnie z nazwiskiem autora lub autorki zamieszczonym w nazwie pliku.

 

W przypadku wszelkich pytań, zapraszamy do kontaktu:

Główny specjalista ds. promocji
Radosław Wójcik: [email protected], tel. +48 22 37 10 308, tel. kom.: +48 606 952 297


Biuro prasowe
Żaneta Czyżniewska: [email protected], tel. +48 22 37 93 710, tel. kom.: +48 535 050 204