Spotkanie
23.08.2020 - online

"Barłóg Literacki" z Karoliną Sulej i Sylwią Chutnik

W parku stoją trzy osoby, od lewej: Sylwia Chutnik, Mateusz Kubik, Karolina Sulej. Robią śmieszne miny.
fot. Barłóg Literacki

W niedzielne popołudnie "Barłóg Literacki", popularny w sieci program o literaturze, zagości w wirtualnej odsłonie "Łąki Leśmiana". Dziennikarka i pisarka Karolina Sulej oraz pisarka Sylwia Chutnik ugoszczą Was na zielonym tarasie wśród książek. Nagrywa Mateusz Kubik.

Gotowi na dawkę dobrej literatury i humoru? Sprawdźcie, jakie są ich książkowe propozycje na lato, dotyczące kultury żydowskiej. Przez #NachalnąPromocjęCzytelnictwa zachęcą Was do wykorzystania letniego czasu z książką.

W lipcu dowiemy się między innymi, jakie książki opowiadają o Muranowie – bohaterze prezentowanej obecnie wystawy czasowej Muzeum POLIN, pt. "Tu Muranów". W sierpniu natomiast przypomnimy sobie twórczość Issaca B. Singera, któremu poświęcony jest coroczny Festiwal organizowany przez Fundację Shalom, w tym roku zapowiadany na 22-30 sierpnia.

  • Barłóg Literacki – kultowy program literacki na kanale YouTube stworzyły w 2016 roku dwie dziewczyny "robiące w literach" Karolina Sulej oraz Sylwia Chutnik. W barłogowej scenerii w luźny, dowcipny sposób rozmawiały o książkach oraz o swoich fascynacjach literackich. 
     
  • Sylwia Chutnik - doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010.
     
  • Karolina Sulej - dziennikarka, wolny strzelec, reporterka pisząca m.in do "Wysokich Obcasów", "Pisma" i "Vogue". Doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autorka zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” (2015) i książki reportażowej „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island” (2018), za którą była nominowana do nagrody im. Teresy Torańskiej. Aktualnie pracuje nad reporterską książką o roli ubrań i rzeczy w obozach koncentracyjnych i zagłady.

Wydarzenie odbywa się w ramach VII Festiwalu Warszawa Singera: www.festiwalsingera.pl

Logo Festiwalu Warszawa Singera

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny