Dla dzieci

20.07.2019

Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze – Teatr Babainu

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny rozwijający wyobraźnię dzieci: opowieść o poszukiwaniu szczęścia i spełnianiu marzeń. Przedstawienie przeniesie nas w świat magii i duchów, dobra i zła wyczarowany językiem poezji Leśmiana.

20 lipca (sobota), godz. 11.00, wstęp wolny

 

Pomysłodawczynią spektaklu jest aktorka i lalkarka Beata Łuczak, która przygotowała adaptację baśni. Do współpracy zaprosiła wokalistki i pedagożki - Agatę Konador i Monikę Wierzbicką.

Efekt jest niesamowity! Usłyszymy elementy tradycyjnego śpiewu Innuitów z Ameryki Północnej, diabelskie skrzypce kaszubskie i bęben obręczowy.

 
Beata Łuczak - aktorka, lalkarka. Ukończyła PWST w Warszawie. Grała w Zemście A. Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie partnerując Annie Seniuk i Wiesławowi Gołasowi, a także u Wojciecha Smarzowskiego (Wołyń); zajmuje się także dubbingiem. Laureatka Srebrnej Maski 1995 za rolę Ubicy w spektaklu Ubu król, czyli Polacy w reżyserii Marka Mokrowieckiego. 
 
Monika Wierzbicka - aktorka i wokalistka, zajmuje się także dubbingiem (m. in. Hotel Transylwania 2, Magiczna Zima Muminków, Strażak Sam). Nauczycielka śpiewu w Szkole śpiewu i emisji głosu Konador w Warszawie, prowadz wiarsztaty wokalno-aktorskie. Związana z teatrem, telewizją oraz zespołami: H2O, Analog i Żywiołak. Pisze i wykonuje piosenki. Wykonawczyni przebojów dziecięcych Idziemy do zoo i Krówka Mówka oraz przebojów: Magia Świąt i Zatrzymaj mnie. Dwukrotnie nominowana do muzycznej nagrody Fryderyk, laureatka III miejsca Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
Agata Konador - wokalistka i pedagożka, obecnie prowadzi Szkołę śpiewu i emisji głosu Konador w Warszawie. W przeszłości związana z zespołami Apartament, Bedizee i Cordell Walker. 

 

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia zostają przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

 
 
10.06.2019