Muzeum

do 31.08.2019

Trzecia edycja plenerowej instalacji Łąka Leśmiana

Trzecia edycja instalacji plenerowej Łąka Leśmiana w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: na pagórkowatym terenie, porośniętym trawą, zbudowane są drewniane podesty. Na podestach siedzą kobiety i mężczyźni - rozmawiają, smieją się, robią zdjęcia. W tle oszklona ściana Muzeum, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Na zielonej Łące Leśmiana, tuż przy Muzeum POLIN, przez całe lato będziemy wspólnie słuchać muzyki na żywo, czytać poezję, ćwiczyć jogę i dyskutować o żydowskiej kulturze i tradycjach. 

8 czerwca - 31 sierpnia, wstęp wolny

Łąka Leśmiana już po raz trzeci rozkwitła w sąsiedztwie Muzeum. W tym roku wakacyjną rekreację na świeżym powietrzu umilą nam spotkania z aktorami warszawskich teatrów, wieczorne projekcje filmowe, cykl spacerów tematycznych oraz zajęcia jogi. Będzie można również poczytać, podyskutować o literaturze, poznać tradycję i kulturę żydowską. Na najmłodszych czekają książki, gry, zabawy oraz warsztaty plastyczne.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących oraz odpoczynku wśród zieleni, kwiatów i ziół.

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Za projekt i wykonanie instalacji "Łąka Leśmiana" odpowiedzialna jest: Magdalena Motylińska (Pracownia Projektowa Magdalena Motylińska). Autorką projektu graficznego oraz ilustracji jest Magdalena Wilicka. Łąkę tworzy drewniany podest z hamakami, pod którymi będą pachnieć kwiaty. Z wbudowanych głośników popłyną dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka. Odwiedzający Łąkę będą mogli przysiąść na drewnianych ławkach i przeczytać wybrane wiersze Bolesława Leśmiana z tomu "Łąka" z 1920 roku. Wiersze będą również dostępne również w j. angielskim, przetłumaczone przez Mariana Polaka-Chlabicza.

 

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

Załączniki:
  • Regulamin korzystania z instalacji plenerowej Łąka Leśmiana
    Pobierz plik227 KB / pdf
30.05.2019