Dla dzieci
18.12.2016

Relacja wideo: Chanukowe warsztaty i atrakcje dla rodzin z dziećmi

Chanukowa zabawa za nami. Blisko 800 dzieci wraz rodzicami odwiedziło Muzeum Polin w ostatni niedzielny, przedświąteczny wieczór. Już w holu głównym czekała na naszych gości pierwsza niespodzianka. Wspaniale oświetlone, wielobarwne ściany muzeum, wypełnione niezwykłymi animacjami, budziły zachwyt naszych gości. Dalej było już tylko lepiej.

Na terenie całego muzeum czekały na naszych Gości niezwykłe atrakcje – na warsztatach zrobicie własne świece techniką decoupage i chanukije z gliny. Zajadaliśmy się wszyscy świeżo wypieczonymi pączkami i graliśmy w drejdla. Eksperymentowaliśmy ze światłem, słuchaliśmy opowieści chanukowych w teatrze Kamishibai. Dla tych, którym brakowało ruchu przygotowaliśmy kolorowy tor przeszkód. A na zakończenie – prawdziwa wisienka na torcie – wspaniały, interaktywny koncert chóru Alla Pollacca, w czasie którego młodzi artyści zaśpiewali tradycyjne pieśni chanukowe w języku hebrajskim.

Jesteśmy pod urokiem trwających  nieomal trzy i pół godziny  niezwykłych wydarzeń, które przygotowaliście i przeprowadziliście (…). Nie spotkałem się dotąd, żeby w tak dużej masie ludzi zbudować prawie personalne kontakty pomiędzy uczestnikami a edukatorami (…). Porywający koncert i wspaniały pomysł, aby przy fotelach znalazły się proste instrumenty perkusyjne – napisał jeden z naszych gości.

Tak minął, pełen radości i świateł chanukowy wieczór w Muzeum POLIN. Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia, które przygotowujemy z myślą o rodzinach z dziećmi.

Zapraszamy na ferie świąteczne w Muzeum POLIN >>

Program atrakcji:

15:00-17:30

  • Przy ogniu świec
    Warsztat plastyczny, na którym powstaną ozdobne świecie w technice decoupage.
    miejsce: foyer przed salami projekcyjnymi
     
  • Chanukowe opowieści
    Pokaz teatru Kamishibai z opowieściami chanukowymi na podstawie książki dla dzieci z serii „Ciekawski George” Margret i H. A Reyów. Wydarzenie organizowane we współpracy z wydawnictwem MODO.
    miejsce: miejsce edukacji rodzinnej / parlament
     
  • Turniej w drejdla
    Wspólna gra "na cukierki" w jedną z tradycyjnych gier chanukowych – drejdla.
    miejsce: miejsce edukacji rodzinnej / labirynt
     
  • Coś dla łasuchów
    Poczęstunek dla zmęczonych zabawą najmłodszych. Czekają półmiski z domowymi pączkami prosto z pieca.
    miejsce: miejsce edukacji rodzinnej / labirynt
     
  • Chanukije z gliny
    Warsztat ceramiczny, na którym powstaną gliniane chanukije – tradycyjne świeczniki, jakich nie może zabraknąć podczas święta.
    miejsce: hol przed audytorium
     
  • Coś z niczego
    Warsztat plastyczny, na którym stworzone zostaną imitacje pączków w dotyku miękkie jak najprawdziwsze ciasto, ozdobione smakowicie wyglądającą polewą, okraszone różnymi dodatkami.   
    miejsce: foyer przed salami projekcyjnymi
     
  • Zabawy ze światłem
    Warsztat iluminacji świetlnych, na którym pod kierunkiem artysty instalacji i wideo powstaną obrazy świetlne wyświetlane bezpośrednio na ścianach muzeum.
    miejsce: hol główny
     
  • Zabawy ruchowe z Machabeuszami
    Będziemy pracować nad swoją tężyzną fizyczną poprzez gry i zabawy ruchowe.
    miejsce: sale projekcyjne

17:30-18:00

  • Interaktywny Koncert ALLA POLACCA
    Interaktywny koncert chóru dziecięcego ALLA POLACCA, działającego przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.
    miejsce: audytorium (liczba miejsc ograniczona do 471 osób)

Zabawa Chanukowa organizowana jest we współpracy z Zespołem Szkół Lauder-Morasha

Partnerzy

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

                    

 

Sponsor poczęstunku

Patroni medialni

                       

                   

 

Program "Żydowskie dziedzictwo kulturowe" jest realizowany dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

 

W roku 2016 Muzeum Historii Żydów Polskich dokonało zakupu sprzętu nagłośnieniowego, oświetleniowego oraz multimedialnego, zwiększając w ten sposób dostęp do oferty kulturalnej muzeum i podnosząc jej atrakcyjność, zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN