Spotkanie
7.07.2017

Drugi koniec świata - spotkanie z cyklu Czytelnia POLIN

Drugi koniec świata, Małgorzata Sobieszczańska
fot. Wydawnictwo Literackie

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Sobieszczańską, autorką książki „Drugi koniec świata”. W swojej nowej książce autorka przenosi nas w realia przedwojennego Nowogródka, w którym spotykają się ludzie różnych narodowości oraz różnych wyznań – Polacy, Białorusini, Tatarzy i Żydzi. Są wśród nich gospodarze, jest pisarz ikon, żydowski skryba, szeptucha i jurodiwy.

  • 7 lipca (piątek), godz. 18.00, wstęp wolny
 

Więcej o autorce

 

Małgorzata Sobieszczańska jest scenarzystką i byłą dziennikarką. Pracowała między innymi w radiu TOK FM, stacji Canal+, TVP, miesięczniku "Cinema".

Jest absolwentką Wiedzy o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Studium Scenariuszowego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, słuchowisk radiowych oraz dwóch powieści – „Z ostatniej chwili” i „Kilka dni lata”.

Wieloreligijność i wielokulturowość są tłem  do rozważań o pasji i sile przetrwania na przekór wszystkiemu, o sztuce i miłości, o naszej bezradności wobec zła i ulotności istnienia. Czy sami kształtujemy nasz los, czy jest on już zdeterminowany genami, miejscem i czasem urodzenia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania.

Spotkanie poprowadzi Dagmara Mańka-Wizor, pracowniczka Muzeum POLIN, w którym zajmuje się m.in. działaniami związanymi z popularyzacją wiedzy o historii Żydów w Polsce i relacjach polsko-żydowskich, w tym prowadząc warsztaty, spotkania i wykłady w małych miejscowościach na obszarze całej Polski. W przeszłości zajmowała się edukacją wielokulturową, była też kierowniczką wydawnictwa Fundacji Ośrodka Karta, odpowiedzialną m.in. za serię "Żydzi Polscy".

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego "Między religiami".

 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe"

Partner wydarzenia

 Wydawnictwo literackie