Dla dzieci
30 sierpnia 2015

Dzieci w miasteczku – warsztaty rodzinne

Chłopiec wygląda przez okienko. Na zdjęciu napis: dzieci w miasteczku.
fot. Alicja Szulc

W języku jidysz, w którym mówili Żydzi przed wojną, miasteczko to sztetl. Odwiedzimy jedno z nich podczas warsztatów w galerii „Wyzwania nowoczesności”. Mimo, że nadal są wakacje, zajrzymy do chederu (czyli żydowskiej szkoły) oraz poznamy zawody, które wykonywali Żydzi w XIX wieku. W Centrum Edukacyjnym będą czekały na nas kolejne atrakcje.

Pierwsza – to warsztaty „Wielkie tkanie”, podczas których będziemy rozwijać zdolności manualne oraz ćwiczyć cierpliwość, tworząc własne tkaniny. Poprowadzi je Sylwia Nowak – instruktorka zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży, autorka scenografii i kostiumów teatralnych, współzałożycielka stowarzyszenia Balkon Kulturalny zrzeszającego artystów i instruktorów.

Druga niespodzianka to „Warsztaty szycia butów i bucików”, podczas których zajmiemy się projektowaniem i wykonywaniem obuwia dla całej rodziny! Spotkacie się z Szymonem Gotowskim – trenerem i animatorem, pasjonatem tworzenia kostiumów historycznych, miłośnikiem kreatywnych rozwiązań twórczych.

Zapraszamy dzieci i ich opiekunów w wieku od 4 do 10 lat. Nie przegapcie takiej okazji, zapiszcie się już teraz! 

30 sierpnia, godz. 11.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja.

Realizacja warsztatów dzięki wsparciu udzielonemu przez Boeing

Boeing - logo

Impreza towarzysząca XII Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”

Organizator Festiwalu Warszawa Singera:

Partner: