Wydarzenie
1.06.2020 - online

Dzień Dziecka dla przedszkoli i szkół

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami do wspólnej zabawy w rycerzy i rycerki! Nieustraszony Król Maciuś nie odpuszcza i wzywa swoich rycerzy na walne zebranie z okazji Dnia Dziecka. A kim będą Ci dzielni wojowie? O tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia będą mogli zdecydować uczestnicy zabawy.

Aby rozpocząć grę, wystarczy wejść w niezwykły, bajkowy świat stworzony na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl. Wybierzcie własną ścieżkę, albo sprawdzicie wszystkie cztery trasy.

Za pośrednictwem strony otrzymacie materiały oraz instrukcje do zadań i podpowiedzi do zabawy – filmiki instruktażowe, zadania quizowe, ilustracje do druku lub odrysowywania, a także nagrania audio.

Rycerze i rycerki wyruszają w podróż po krainie Maciusia i wykonują zadania związane z jedną z czterech specjalizacji – majsterkują i tworzą, robią eksperymenty i biorą udział w quizach i grach, podróżują także do Muzeum POLIN. Dzięki nim dowiedzą się, co to oznacza być najlepszym rycerzem króla. Wykonując zadania gracze otrzymują nagrody, odznaki oraz fragmenty do ozdoby zamku, który będą mogli wznieść dla swojego bohatera pod koniec gry. 

Zabawa potrwa ok. 3 godzin.

Na zakończenie Muzeum POLIN i Nowy Teatr w Warszawie zapraszają wszystkich chętnych na spektakl online "Piotruś Pan" w reż. Łukasza Kosa.

Przedstawienie można bezpłatnie obejrzeć na stronie: www.dziendziecka.polin.pl oraz Facebook (wydarzenie Piotruś Pan - premiera rejestracji). Nagranie będzie dostępne do 1 czerwca do godz. 15.00.

"Piotruś Pan" w reż. Łukasza Kosa

Ta opowieść może rozpocząć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeżeli pomyślicie, że rozpoczęła się właśnie w waszym domu, nie pomylicie się. To historia mam, które wśród pocałunków przechowywanych w szkatułkach, mają takie, których nie podarują nigdy nikomu, nawet wam. I zaciekłych piratów, których myśli uciekają i spacerują po murawie dawno minionych boisk. Ale przede wszystkim to wasza historia. Podróży do Nigdylandii.

Czytaj więcej >>

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Nowy Teatr
Partnerem wydarzenia jest centrum handlowe Westfield Arkadia