Warsztaty
1.08.2020

Eko-miasto: robimy kompostownik

Na zdjęciu kobieta (Julia WIzowska) trzyma w ręku pojemnik z ziemią, w drugiej łopatkę ogrodniczą, na której też jest ziemia
fot. J. Wizowska

W ramach cyklu "Eko-miasto" zapraszamy na warsztaty z robienia domowego kompostownika z Julią Wizowską, autorką bloga upcyclingowego nanowosmieci.pl

  • 1 sierpnia (sobota), godz. 15.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Limit miejsc: 15
  • Z uwagi na limit miejsc na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, REZERWACJE >>

Kompost, ze względu na swoje właściwości użyźniania gleby i przyspieszania wzrostu roślin, nazywany jest przez ogrodników "czarnym złotem". Stanowi naturalny, bardzo cenny nawóz organiczny powstający w efekcie rozkładu biomasy. Ważnymi pomocnikami w tych procesach są bakterie, a także dżdżownice.

Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać mały, domowy kompostownik, który następnie weźmie ze sobą do domu. Wszystkie materiały (łącznie z dżdżownicami) uczestnicy otrzymają na miejscu. 

Zajęcia będą odbywały się na trawie, prosimy o przyniesienie własnego koca.

  • Prowadząca: Julia Wizowska – autorka bloga "Na nowo śmieci", w którym przedstawia pomysłowe scenariusze w stylu DIY, jak ponownie wykorzystać rzeczy, które pozornie nadają się do wyrzucenia. W trosce o naszą planetę stosuje i promuje styl życia Zero Waste. Interesuje się recyklingiem, upcyklingiem, uczy prawidłowej segregacji odpadów. Współtworzy  pracownię Cztery Razy Trzy w Warszawie, gdzie organizuje warsztaty. W 2019 roku opublikowała książkę pt. "Nie  śmieci".
     

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny