Wykład
18.10.2017

Wideorelacja: Historia Zagłady i przyszłość Europy - wykład prof. Timothy Snydera

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Profesor Timothy Snyder uznaje, że w krytycznych momentach i w obliczu zagrożeń liberalnej demokracji należy czerpać naukę z historii. W swoim opublikowanym niedawno po polsku eseju "O tyranii. 20 lekcji z XX wieku" proponuje dwadzieścia przykazań mających swe źródło w doświadczeniach z przeszłości. Podczas wykładu w Muzeum POLIN przedstawi lekcje, które wynikają z historii Zagłady.

Timothy Snyder jest historykiem amerykańskim, wybitnym znawcą historii Europy Środkowej i Wschodniej, profesorem Uniwersytetu Yale. Doktorat uzyskał w Oksfordzie, przebywał na stypendiach m.in. w Paryżu, Wiedniu i Warszawie. Mówi biegle mówi w pięciu językach europejskich, w tym po polsku.

Jest autorem bestsellerowych książek m.in. „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem” i „Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie”. W 2014 roku prezydent Bronisław Komorowski przyznał Timothy'emu Snyderowi Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej, za popularyzowanie wiedzy o historii Polski.

Wykład w języku polskim.

Wykład odbywa się w ramach Global Education Outreach Program.

Wykład możliwy dzięki wsparciu Taube Foundation for Jewish Life & Culture, William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. 

 

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia na wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, spotkania
oraz dyskusje organizowane w Muzeum POLIN, zapraszamy do podawania swojego adresu
poczty elektronicznej (po kliknięciu w link poniżej).

TAK, CHCĘ OTRZYMYWAĆ ZAPROSZENIA >>