Muzeum
17.10.2019

In-Between – performans izraelskiej artystki Adiny Bar-On

In between - performans Adiny Bar-On w Muzeum POLIN, Na zdjęciu: grupa kobiet i mężczyzn siedzi na podłodze pod ścianami pomieszczenia, na środku podłogi kobieta (Adina Bar-On) w trakcie performansu.
Na zdjęciu: grupa kobiet i mężczyzn siedzi na podłodze pod ścianami pomieszczenia, na środku podłogi kobieta (Adina Bar-On) w trakcie performansu, fot. materiały promocyjne

Pierwsze z działań artystycznych towarzyszących obchodom 5-lecia wystawy stałej w Muzeum POLIN. Działania staną się komentarzem do wystawy, podejmą tematy niedoreprezentowane na ekspozycji, poddawane krytyce lub dyskutowane przez publiczność i ekspertów.

17 października (czwartek), godz. 19.30, wstęp bezpłatny, limit miejsc, wejściówki w kasach muzeum, w dniu wydarzenia

Performans Adiny Bar-On "In-between" dotyka tematu stref przejściowych, momentów przejścia jako tematu egzystencjalnego. Podczas performansu artystka zaprasza widzów, by stali się aktywnymi uczestnikami wydarzenia, porzucili swój wygodny, stały punkt widzenia i wzięli udział w swego rodzaju egzystencjalnej podróży. Performans Adiny Bar-On stanie się komentarzem do jednego z głównych założeń twórców wystawy stałej POLIN – potencjału wystawy jako transformującego doświadczenia, wystawy jako podróży przemian.

Performans odbędzie się w przestrzeni G9 – przestrzeni niedodefiniowanej, przejściowej, ulokowanej między galeriami wystawy.

Adina Bar-On (ur. 1951) – jedna z pierwszych artystek uprawiających sztukę performansu w Izraelu, biorąca także czynny udział w akcjach społecznych i politycznych. Znana z wykorzystywania swojego ciała w sugestywny, pełen ekspresji sposób. Absolwentka Bezalel Academy of Fine Arts and Design w Jerozolimie. Swoje prace prezentowała w największych muzeach i galeriach sztuki w Izraelu i zagranicą.