Dla dzieci

Zgłoszenia do 20.05.2018

"Kto dba o państwo" - projekt twórczy dla dzieci

Iza RutkowskaIza RutkowskaIza RutkowskaIza RutkowskaIza RutkowskaIza RutkowskaIza RutkowskaIza Rutkowska
fot. materiały promocyjne

Chcesz dowiedzieć się, dzięki komu działa państwo? Poznać ciekawych ludzi, sprawdzić, co robią i dlaczego ich praca jest dla nas ważna? Spróbować twórczych działań z artystką a później zobaczyć efekty wspólnej pracy na wystawie? Weź udział w projekcie działań twórczych dla dzieci w wieku 6-12 lat.


Zapraszamy grupę 10 dzieci w wieku 6-12 lat do udziału w projekcie artystki zaangażowanej społecznie, performerki Izy Rutkowskiej. Materiał wizualny (filmowa dokumentacja projektu oraz instalacja), który powstanie w czasie twórczych działań z dziećmi, zaprezentowany zostanie w aneksie do wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".

Inspiracją dla planowanej jesienią 2018 r. wystawy dla dzieci i dorosłych jest książka Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". Korczak, który zawsze traktował dzieci poważnie i po partnersku, napisał dla nich książkę, pragnąc wyjaśnić, jakie są mechanizmy sprawowania władzy oraz jak wielki trud i odpowiedzialność wiążą się z rządzeniem państwem.

Podobnie jak Korczak w momencie odzyskania niepodległości, pragniemy zaprosić dzieci do refleksji nad tym, czym jest wolność, odpowiedzialność, demokratyczne państwo, samorządna wspólnota. W projekcie poprzedzającym wystawę artystka Iza Rutkowska zaprosi dzieci do udziału w warsztatach, rozmów z ciekawymi ludźmi, działań twórczych. W ten sposób powstanie współczesna, artystyczna odpowiedź na postawione na wystawie pytania.

Do projektu zapraszamy otwartych i lubiących przygodę młodych ludzi, którzy czują się swobodnie przed kamerą i nie boją się zadawać trudnych pytań.

Jak zgłosić dziecko do projektu:

 1. Wyślij zgłoszenie dziecka mailowo lub telefonicznie: ukrolamaciusia@polin.pl  +48 22 47 10 303 do 20 maja 2018 roku.
  W zgłoszeniu podaj dane: imię i nazwisko dziecka, wiek, dane opiekuna prawnego, numer telefonu oraz adres e-mail.
   
  Pierwszych 40 osób, które zgłoszą się do projektu, zaprosimy na spotkanie kwalifikujące z artystka Iza Rutkowską.
   
 2. Przyjdź z dzieckiem na spotkanie kwalifikujące do projektu z artystką Izą Rutkowską, 27 maja 2018 roku (między godz. 11.00 a 17.00, według podanego harmonogramu).
   
 3. Po zakwalifikowaniu do projektu przekaż podpisane dokumenty do kierownika projektu: karta kwalifikacyjna, zgoda na wykorzystanie wizerunku, podpisany regulamin, formularz odbioru uczestnika.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Obecność na wszystkich warsztatach OBOWIĄZKOWA.

Wszystkie wydarzenia organizowane są w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa.


Projekt krok po kroku

 • Nabór do projektu (rozmowa z artystką, próba przed kamerą): 27 maja, od godz. 11.00 do 17.00 (według harmonogramu)
 • Warsztaty wprowadzające (trzygodzinny warsztat integracyjny i wprowadzający dzieci w temat projektu): 17 czerwca, godz. 11.00 – 14.00
 • Warsztaty twórcze i nagrania ( siedem dni warsztatów z artystką, rozmów i nagrań z zaproszonymi gośćmi): 2-7 lipca, godz. 8.00-17.00
 • Zajęcia prowadzone będą na zasadach półkolonii, zagwarantowana zostanie opieka nad dziećmi w godz. 8.00-17.00, 3 posiłki dziennie. Regulamin i zasady półkolonii (zgodnie z wymogami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty) w załączniku poniżej.
 • Spotkanie podsumowujące projekt: 9 września, godz. 11.00-14.00
 • Wernisaż  wystawy: "W Polsce króla Maciusia.100-lecie odzyskania niepodległości" 11 listopada

 

Więcej o Izie Rutkowskiej przeczytasz TUTAJ >>

Załączniki:
 • Regulamin i zasady półkolonii
  zgodnie z wymogami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
  Pobierz plik220.37 KB / pdf
17.04.2018