Edukacja
23-25.11.2018

Kurs edukacyjny "Jak uczyć patriotyzmu w szkole?"

kurs, Jak uczyć patriotyzmu w szkole?, dla nauczycieli, dla edukatorów
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz edukatorów i edukatorki do udziału w kursie "Jak uczyć patriotyzmu w szkole?". Wydarzenie jest częścią programu przygotowanego na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

  • 23-25 listopada (piątek - niedziela), udział bezpłatny

Jaki jest język współczesnego patriotyzmu? Które symbole dominują nasze wyobrażenia o ojczyźnie? Jakich postaci i historii brakuje w podręcznikach? Czy da się mówić o bohaterach „niepomnikowo”?

W trakcie intensywnego, trzydniowego kursu skierowanego do nauczycieli przedmiotów humanistycznych w szkołach ponadpodstawowych oraz edukatorów i metodyków nauczania przyjrzymy się tym zagadnieniom. Wykłady, warsztaty i dyskusje będą okazją do krytycznej analizy dominujących wzorców i refleksji nad tym, jak rozmawiać z uczniami o patriotyzmie.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa). Dla osób spoza Warszawy przewidziane jest pokrycie kosztów dojazdów oraz noclegu. Organizator zapewnia też częściowe wyżywienie podczas szkolenia.

Na zgłoszenia czekamy do 28 października. Wyniki rekrutacji ogłosimy do 1 listopada.

Wstępny program kursu >>

W przypadku pytań prosimy o kontakt: [email protected]

 

Wydarzenie towarzyszące wystawie "W Polsce Króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". 

Partnerzy, patroni wystawy "W Polsce króla Maciusia"