Muzeum
październik 2019 - styczeń 2020

Laboratorium miejskie: Gdynia - Tel Awiw - Warszawa

Zapraszamy do udziału w projekcie "Laboratorium miejskie", podczas którego przyjrzymy się architektonicznemu dziedzictwu modernizmu.

Wychodząc od modernistycznych wizji architektonicznych Gdyni i Tel Awiwu, zadamy pytanie o stan i obecność międzywojennego i powojennego modernizmu w Warszawie - mieście, w którym prezentowana będzie wystawa "Gdynia – Tel Awiw".

Projekt zakłada spotkanie środowiska artystów i artystek, aktywistów i aktywistek, badaczy i badaczek modernizmu oraz pasjonatów i pasjonatek Warszawy we wspólnym namyśle nad architektonicznym dziedzictwem modernizmu, ale też – przede wszystkim – nad współczesną żywotnością modernistycznych idei, nad wpływem projektowania na życie społeczne, nad tym, jak czerpiąc z tych doświadczeń możemy poprawić życie w mieście dziś.

"Laboratorium miejskie" jest otwarte również dla wszystkich zainteresowanych wizją "miast szczęśliwszych" mieszkańców i mieszkanek stolicy. 

Program obejmuje dyskusje, warsztaty, spacery miejskie oraz finałowe działanie z zakresu artywizmu (art & activism) otwarte dla szerokiej publiczności. Gośćmi laboratorium będą m.in. prof. Marta Leśniakowska, architekt Grzegorz Mika, grupa artystyczna Centrala.

Projekt obejmuje ok. 30 godzin bezpłatnych zajęć z zakresu idei modernizmu, architektury Gdyni, Tel Awiwu i Warszawy, wpływu projektowania na życie społeczne, z odwołaniem do praktyk artystycznych i studiów miejskich.

Spotkania będą odbywały się w soboty i niedziele (ok. 4 godzin dziennie):
  • 13 października 2019
  • 16-17 listopada 2019
  • 30 listopada-1 grudnia 2019
  • 14-15 grudnia 2019
  • 11-12 stycznia 2020
  • 18-19 stycznia 2020 - finał

Projekt opiera się na procesie grupowym, konieczny jest udział w całym cyklu (możliwe jest opuszczenie maksymalnie 2 spotkań).

Informacje: [email protected], tel. +48 22 47 10 354

 

Projekt towarzyszący wystawie „Gdynia – Tel Awiw”

Patronat: Magazyn Miasta