Warsztaty
8.08.2020

Miejskie ogrodnictwo w czasie pandemii z Łukaszem Skopem

fot. B. Piotrowska

Zapraszamy na dwa spotkania w plenerze z Łukaszem Skopem - miejskim ogrodnikiem, autorem bloga "Bez-Ogródek", który opowie o roślinach i ziołach możliwych do uprawy w naszym najbliższym otoczeniu. Pod jego okiem stworzymy maleńką muranowską łąkę, na której zasadzimy żurawki i pachnące kwiaty. 

  • 8 sierpnia (sobota), godz. 11.00-14.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Liczba miejsc: 15
  • Obwiązują wcześniejsze zapisy, REJESTRACJA >>

Od początku XX wieku w Izraelu oraz innych państwach powstawały kibuce, w których Żydzi uczyli się pracy w spółdzielczym gospodarstwie rolnym. Część z nich znajdowała się na terenie Polski, skąd później udawano się do Izraela, by po odpowiednim przygotowaniu, móc przyczyniać się do budowy państwa Izrael.

Podczas tegorocznych wakacji chcemy odtworzyć kolektywną atmosferę kibucu i wspólnie z mieszkańcami Warszawy stworzyć maleńką muranowską łąkę, na której zasadzimy żurawki i pachnące kwiaty, wabiące kolorowe motyle. Pragniemy wspólnie upiększyć nasz Muranów.

  • Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W "Dzień Dobry TVN" jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?" gdzie pokazuje jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni. 
     

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny

Załączniki:
  • Miejskie ogrodnictwo w czasie pandemii z Łukaszem Skopem - transkrypcja zapowiedzi [.txt]
    Pobierz plik 1.39 KB / TEXT/PLAIN