Warsztaty
Nabór do 16.06.2019

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - kurs dla nauczycieli i edukatorów

Nauczanie z użyciem relacji w XXI wieku - warsztaty dla nauczycieli w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: układanka ze zdjęć - od góry w trzech rzędach: dwie kobiety, trzej mężczyźni, dwie kobiety, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Do udziału w kursie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli oraz edukatorki i edukatorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcą pracować ze swoimi uczniami z użyciem relacji ocalałych z Zagłady.

14-19 lipca (niedziela-piątek), rekrutacja do 16 czerwca, FORMULARZ APLIKACYJNY >>

W trakcie sześciodniowego, intensywnego kursu uczestnicy będą mieli szansę doświadczyć, jaką siłę edukacyjną mają relacje wideo Ocalałych i świadków Zagłady oraz zapoznać się z metodologią i praktyką pracy z relacjami.

Na kurs składają się zarówno warsztaty dotyczące historii mówionej, specyfiki tego medium, jak i praktyczne zajęcia poświęcone edycji i montażowi materiału wideo. Uczestnicy będą mieli okazję poznać Archiwum Historii Wizualnej Instytutu Fundacji Shoah (VHA) oraz zasoby historii mówionej Muzeum POLIN. Dowiedzą się, jak pracować z internetową platformą IWitness,  oraz aplikacją IWalk – interaktywnymi narzędziami, które umożliwiają uczniom spojrzenie na historię Zagłady przez pryzmat doświadczeń jednostki. Spotkania będą prowadzone przez ekspertów – filmowców, edukatorów i naukowców wykorzystujących w codziennej pracy relacje świadków historii.  

Wstępny program kursu: POBIERZ PROGRAM [.docx] >>

Rekrutacja do 16 czerwca: POBIERZ FORMULARZ APLIKACYJNY [.docx] >>

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: [email protected]. W tytule maila należy napisać "Nauczanie z użyciem relacji 2019".

 

Organizator pokrywa koszty dojazdu i noclegu dla uczestników spoza Warszawy oraz zapewnia częściowe wyżywienie w trakcie kursu.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]