Spotkanie
5.08.2023

"Nie bądź obojętny – działaj!" – spotkanie wokół aktywizmu społecznego

Zachęcamy do udziału w całodniowym wydarzeniu wokół szeroko pojętego aktywizmu. Poznacie członków organizacji wchodzących w skład Grupy Granica: Chlebem i Solą, No To Ci Pomogę, Egala, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, a także spotkacie się z przedstawicielką wolontariuszy Centrum Wolontariatu Muzeum POLIN.

  • 5 sierpnia, godz. 11.00-15.00, wstęp wolny
  • Uwaga: ze względu na zapowiadany deszcz wydarzenie przeniesione do budynku Muzeum POLIN – przestrzeni "U Fani"

Wydarzenie rozpocznie dyskusja z przedstawicielami zaproszonych organizacji, działających na rzecz uchodźców. Podczas spotkania nasi goście opowiedzą o tym, czym się zajmują, jaki jest profil ich działalności i dlaczego tak ważne jest angażowanie się na rzecz innych ludzi.

W rozmowie wezmą udział:

Spotkanie poprowadzi Radosław Wójcik (Muzeum POLIN).

Po dyskusji będziecie mogli porozmawiać indywidualnie z członkami wybranych organizacji, zadać pytania, a przy okazji dowiedzieć się, jak do nich dołączyć.

Grupa Granica to inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesie pomoc humanitarną, prawną i medyczną ludziom w lasach na polsko-białoruskiej granicy. W prowadzonych przez siebie działaniach realizuje przypomniane przez Mariana Turskiego XI przykazanie "Nie bądź obojętny". W tym roku Grupa Granica dołączyła do grona ambasadorów i ambasadorek akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim i organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl