Dla dzieci
2.12.2018

Niedziela rodzinna "Polska sprzed stu lat"

Wernisaż, W Polsce króla Maciusia, wystawa czasowa, dla dzieci, Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W pierwszą niedzielę grudnia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do zwiedzania wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" i udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie. Przygotowaliśmy atrakcyjny, całodniowy program. Udział w wydarzeniach (z wyjątkiem warsztatów rodzinnych) jest w cenie biletu wstępu na wystawę.

  • 2 grudnia (niedziela), godz. 10.00-20.00, wstęp w cenie biletu na wystawę

Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" - otwarta w godzinach 10.00-20.00.

Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł

Wydarzenia towarzyszące:

  • 10.00-11.00 ; 13.30-14.30 - AniMaćkina wystawie, udział w cenie biletu na wystawę czasową
    Propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o otwartej i swobodnej formule. W podanych godzinach na wystawie „W Polsce króla Maciusia” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po Polsce Króla Maciusia. Dostaniecie dodatkowe wskazówki, zadania, zaproszenie do wspólnej zabawy.
     
  • 11.00-14.00 - Warsztaty rodzinne w miejscu edukacji rodzinnej, BRAK MIEJSC
    Jak wyglądała Polska zaraz po odzyskaniu niepodległości? W co ubierali się ludzie, czym się zajmowali, co ich interesowało? Jak wyglądały ulice i jakimi pojazdami jeżdżono? Przeszłość poznacie na starych fotografiach, po czym sami wcielicie się w rolę fotografów w atelier sprzed 100 lat.
     
  • 14.30 – 15.30 - Opowieści o przedmiotach – wydarzenie teatralne na wystawie, udział w cenie biletu na wystawę czasową
    Propozycja aktorów Warszawskiego Centrum Pantomimy - pozasłowna próba ożywienia historycznych przedmiotów na wystawie "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". Ukazując możliwe sytuacje związane z historycznymi przedmiotami sprzed 100 lat oraz nasze o nich wyobrażenia, spróbujemy dowiedzieć się jakie skrywają tajemnice, jaką opowieść zechcą nam przedstawić oraz dokąd nas zaprowadzą. Wyobraźnia aktorów pantomimy i widzów oraz ich wrażliwość to najlepszy drogowskaz w naszych poszukiwaniach.

    Warszawskie Centrum Pantomimy to przestrzeń prawdziwego rozwoju Sztuki Pantomimy: Fundacja, Teatr, całoroczne Studio Pantomimy, spektakle realizowane przez międzynarodowych twórców tej sztuki czy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbywający w Teatrze Dramatycznym, to jedynie część aktywności Centrum. Prowadzone na różnych płaszczyznach działania edukacyjne i artystyczne, profesjonalny zespół teatralny a także publikacje, przyczyniają się do wzrostu zainteresowania odkrywaną na nowo Sztuką Mimu. Czytaj więcej: www.mimowie.pl