Dla dzieci
3.03.2019

Niedziela rodzinna: Wspólnota

Niedziela rodzinna: Wspólnota
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na kolejną rodzinną niedzielę dla dzieci wraz z opiekunami pod hasłem "Wspólnota". Oprócz zwiedzania wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących zorganizowanych tego dnia.

3 marca (niedziela), godz. 10.00-20.00

Wydarzenia towarzyszące:

 • 10.00-20.00 - Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
  Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł, KUP BILET >>
   
 • 11.00 - Wspólnota – warsztaty rodzinne
  BRAK MIEJSC
  Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"

  Jeżeli wspólnota byłaby potrawą, którą chcemy ugotować, to jakie składniki trzeba do niej dodać, aby była dobra? Na warsztatach będziemy mówić o społecznościach, w których żyjemy, albo chcielibyśmy żyć. Zastanowimy się nad tym, kiedy grupa ludzi staje się wspólnotą i co jest nam potrzebne do dobrego, zgodnego życia. Na koniec stworzymy symbol idealnej wspólnoty.
   
 • godz. 11:00-15.00 - AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe, udział w cenie biletu na wystawę czasową
  Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł, KUP BILET >>

  Otwarte spotkania z animatorami na wystawie "W Polsce króla Maciusia". Pobawimy się, pobudzimy kreatywne myślenie i porozmawiamy. Nasi animatorzy pomogą Wam odkryć  wszystkie interaktywne gry i zabawy na wystawie, dzięki ich wskazówkom i dodatkowym zadaniom znajdziecie wspólnie odpowiedź na pytania: w jakim świecie chcemy żyć? co nas łączy i czy trudno jest nam się dogadać? Ile kosztują reformy i kto dba na co dzień o państwo? Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki.
   
 • godz. 14:30-15.30 - Wspólnie – laboratorium teatralno-dźwiękowe
  WSTĘP WOLNY
  Hol główny


  WSPÓLNIE! To laboratorium teatralno-dźwiękowe skoncentrowane wokół pojęcia „wspólnoty”, inspirowane wystawą „W Polsce króla Maciusia”, którego badaczami i ekspertami jednocześnie będą uczestnicy wystawy. Wiek nie gra roli.
  Poprzez formę dźwiękowo- ruchowych instalacji, współtworzonych przez uczestników wystawy, testować będziemy to, co wspólne może być, co może oznaczać, jak działa i się wytwarza, od czego zależy. W tym doświadczeniu zwiedzające/zwiedzający mogą przyjąć wybraną przez siebie rolę uczestniczki/uczestnika, współtwórczyni/ współtwórcy lub obserwatorki/ obserwatora.

  Laboratorium poprowadzą:
  Justyna Wielgus -  performerka, autorka ruchu scenicznego, instruktorka ruchu, pedagożka teatru. Prowadzi warsztaty z obszaru improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, alternatywnej motoryki oraz dance ability. Działa w obszarze projektów, szkoleń dotyczących zagadnień pedagogiki teatru, sztuki czy teatru inkluzywnego i społecznego.  Współpracuje z Lotte van den Berg w ramach Building conversation (prowadzenie Rozmowy bez słów) oraz najnowszego projektu DYING TOGETHER. Na stałe związana z Teatrem 21.

  Sebastian Świąder – absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stażysta Teatru Wiejskiego Węgajty oraz aktor lokalnego zespołu Haz Beszkwej. Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.
   
 • godz. 16:00-18:00  - Jak wspierać a nie wyręczać - spotkania dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka,
  WSTĘP WOLNY
  Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"

  Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszonymi specjalistami na nurtujące nas wszystkich tematy wychowawcze. W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.

  Elżbieta Kielak - psycholożka międzykulturowa, trenerka kompetencji kulturowych, koordynatorka projektów. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA. Matka 2 synów.